pátek 29. května 2020 Maxim

S těžkou chřipkou byli hospitalizováni další čtyři lidé

Celkem sedmnáct pacientů je aktuálně hospitalizováno v budějcké nemocnici s chřipkovým virem typu A. Přestože ve středu bylo avizováno, že u všech se potvrdila prasečí chřipka, podle dnešního sdělení vedení nemocnice zatím ještě laboratorní výsledky zpátky na jih Čech nedorazily.

U všech nakažených těžkou formou chřipky byly provedeny biologické odběry, které pracovníci nemocnice odeslali do pražských Centrálních laboratoří. Ty mají na starosti testování vzorků z celé republiky.

„Z těch sedmnácti pacientů máme největší podezření na vir H1N1 u jednoho. S definitivní jistotou to ale říct nemůžeme,“ upřesnil své včerejší vyjádření mluvčí Nemocnice České Budějovice Jan Dušek.

Jak dodal, prasečí chřipka nebyla dosud prokázána ani u zemřelé pacientky.

„Tato nákaza se týká všech věkových kategorií včetně dětí. Jak už jsem ve středu zmínil, tato chřipka nejvíce postihuje lidi s nějakým základním chronickým onemocněním a oslabenou imunitou,“ řekl Budějcké Drbně mluvčí Dušek.

I nadále proto v českobudějovické nemocnici trvá zákaz návštěv. K tomuto opatření již včera přistoupili také v Českém Krumlově, dnes se připojila táborská nemocnice a zítra se zavřou dveře pro veřejnost rovněž ve Strakonicích.

Zájem volit prezidenta projevilo kolem 250 hospitalizovaných pacientů, a tak volební komise je jediná, která společně s dozorem bude moci při nadcházejících volbách hlavy státu nemocnici navštívit.

Štítky prasečí chřipka, H1N1, Nemocnice České Budějovice, nakažení pacienti, vir typu A

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.