sobota 1. října 2022 Igor

Čtete text rubriky Blogy a komentáře. Jedná se názor autora, který se nemusí shodovat s postojem redakce.

Voliči, ptejme se politiků, co udělali a chystají

Již brzy nás čekají komunální volby, které rozhodnou, kdo povede naše města a obce v následujících čtyřech letech. Je třeba kandidáty, jak se říká, pořádně grilovat.

Připomínám, že komunální volby nejsou o zahraniční politice, cenách energií či válce na Ukrajině, ale o místních problémech, bytové výstavbě, opravách chodníků, stavbách sportovních a kulturních zařízení, vodovodech, kanalizacích, městské dopravě atd.

Jako občan Českých Budějovic a zároveň volič se tedy budu ptát jednotlivých kandidátů, co konkrétního pro naše město udělali a co pro ně hodlají v budoucnu dělat. Pravdou je, že se už desítky milionů korun utratili za nejrůznější studie, například sportovní haly či tunelu pod nádražím, ale jak se říká, skutek utek. Mám dojem, že České Budějovice se začínají blížit mému rodnému Brnu, o kterém se říká, že je vizualizační jedničkou, jenom ty realizace jaksi chybí.

Je jasné, že novou sportovní halu jihočeská metropole potřebuje, a pokud se bavím s lidmi, tak většinou preferují výstavbu nové multifunkční haly na volném prostranství, nikoliv zboření stávající sportovní haly a na jejím místě postavení nové. Úspěšní volejbalisté Jihostroje si však nový stánek bezpochyby zaslouží.

Stejně tak tunel pod nádražím je důležitou stavbou, která by výrazně pomohla vyřešit složitou dopravní situaci a v tomto prostoru, kde zvláště ve špičkách jsou časté dopravní zácpy. Město by také mělo aktivně spolupracovat s Ředitelstvím silnic a dálnic při chystané výstavbě severní spojky. Tato důležitá dopravní komunikace totiž spojí dálnici D3 s výpadovkou na Plzeň, Písek a Strakonice a odvede velké množství aut s už tak přeplněné Strakonické. Proto její co nejrychlejší dokončení je v zájmu všech českobudějovických obyvatel. Lidé by si v Českých Budějovicích také přáli aquapark, který rovněž zůstává v rovině slibů.

Proto by mě zajímalo, jak naši kandidáti do městského zastupitelstva hodlají tyto a další problémy řešit. Kdy se začne stavět, kde se vezmou peníze, kdy bude konkrétní stavba dokončena, atd. Slibů už jsme slyšeli dost.

Chápu, že současná doba je složitá, ale naše město se musí dále rozvíjet. Řídit radnici s dostatkem peněz by dokázal každý. Od primátora, jeho náměstků, radních a zastupitelů ale očekávám, že si poradí a potřebné finance na klíčové projekty dají dohromady. Od toho si je přece také volíme.

Autoři

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.