| 23.5.2026 10:00 - 17:00 | |
| Kvilda |
Na Kvildě se 23. května 2026 uskuteční Den Šumavy s podtitulem „Šumava všemi smysly“, který připomene 35 let od založení Národního parku Šumava. Celodenní program nabídne poznávání šumavské přírody, regionální gastronomie i kulturních tradic. Součástí akce bude šumavský food festival zaměřený na místní suroviny, producenty a speciality, do kterého se zapojí místní hotely a gastronomické provozy po celé Kvildě.
Návštěvníci se mohou zapojit do tvořivých dílen a řemeslných aktivit v Muzeu Kvilda, včetně podmalby na skle, práce s keramikou nebo malování na obličej. Program doplní komentované vycházky do přírody zaměřené na šumavské zajímavosti a tematické procházky po filmových místech v obci.
V sále bude připravena výstava k výročí Národního parku Šumava, projekce krátkých filmů a historických fotografií z archivu Fotoateliéru Seidel. Rodiny s dětmi čekají interaktivní stanoviště, soutěže a vzdělávací program o přírodě Šumavy. Součástí dne bude také speciální program s vyjížďkami na elektro skútrech pro seniory a osoby se zdravotním omezením po předchozí registraci.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?