neděle 16. května 2021 Přemysl

KULTURNÍ TIPY: Dny slovenské kultury navštíví ochotnické divadlo i Masné krámy

Užijte si rozmanitou kulturní nabídku tohoto týdne, který provází Dny slovenské kultury. České Budějovice a Hluboká nad Vltavou nabídnou vše, co vás napadne, od koncertů všech žánrů, přes plesy a bály, až po stand-up comedy. Nechybí samozřejmě ani tradičně nabitý program profesionálních i ochotnických divadel.

Úterý 16. února

České Budějovice

Andělé v mém srdci - DK Metropol - Malá scéna - 19:00
Andělé v mém srdci jsou prvním monodramatem Léčivého divadla Gabriely Filippi. Uslyšíte skutečné příběhy žen, které od dětství komunikují s anděly a duchy zemřelých.

Kreutzerova sonáta - Studiová scéna Na Půdě - 19:30
Hra o lásce, zradě a vraždě podle Tolstého „sexuální novely“ z roku 1890, která byla ve své době pro skandálnost soudně pronásledována.

Dny slovenské kultury - Ondřej Štveráček, Jazz Trio - Kuloár - 19:30
Trio - Ondřej Štveráček/saxofon, Rastislav Uhrík/kontrabas a Tomáš Jochman/klavír - jazzový večer V rámci Dnů slovenské kultury, pořádané statutárním městem České Budějovice.

Večer s poetickým slovem i zpěvem - Dům U Beránka - 20:00
Ukázková hodina Jana Nepomuka Piskače a jeho oveček. Básně a zpěvy evropských básníků se pod klenbami rozechvějí.

TED’16 Dream: Opening Night in Cinemas - Kino Kotva - 20:00
TED (Technology, Entertainment, Design) je prestižní konference, která se už od roku 1984 každoročně koná pod heslem „myšlenky hodné šíření“. Konference je přenášena v originálním anglickém znění.

Up Against the Fantom (NOR) - Velbloud Music Bar - 20:30
Připravili jsme si pro vás norskou lahůdku mísící v sobě prvky popiny a indie. Zahraje také Jakub Vančura - alternative/indie.

Welcome Semester Party - klub K2 - 21:00
Přivítejte nový semestr v klubu K2! hraje DJ Čechťa.  

Středa 17. února

České Budějovice

Interaktivní prohlídka divadla pro školy - Jihočeské divadlo - 9:00
Poznejte tajemství divadla skrze bojovku nebo při prohlídce zjistěte, co se děje v zákulisí a jaké profese vlastně v divadle pracují.

Etiketa pro sígry - Malé divadlo - 10:00
Jak pozdravit britskou královnu? Jak se chovat na večeři s diktátorem? Proč vůbec existují nějaká pravidla? A kdy se na ně úplně vykašlat? Akční komedie pro základky.

Svatby, křtiny a jiné slavnosti - Jihočeská filharmonie - 18:00
Dirigent Jan Talich, slovem provází Lukáš Hurník. Hudba nás provází při důležitých okamžicích života. Představte si svatbu bez hudby.

Jazzový večer - Kavárna Galerie Mariánská - 19:00
Hudební večer - hraje kapela Jazz Béé.

Tomáš Linka a kapela Starý fóry - Český rozhlas Studiový sál - 19:00
Ve studiovém sále při veřejné nahrávce Českého rozhlasu České Budějovice vystoupí zpěvák, vynikající hráč na foukací harmoniku i autor Tomáš Linka. Rovnocenným partnerem na jihočeském pódiu mu bude brněnská kapela Starý fóry, s níž natočil i společné album Jdu do toho s vámi a s níž také často hostuje.

Blackout - Jihočeské divadlo - 19:00
Vypadl proud. Na dlouho. Všechny technické vymoženosti, které bereme jako automaticky dostupné a na nichž jsme závislí, zkolabují. Nepůjde topení, voda, ve městech se začnou hromadit odpadky, policie i zdravotní péče přestane fungovat. A zkuste si to představit v předvánočním čase.

Země úsměvů - DK Metropol - 19:00
Svět starého Rakouska a Číny ožije znovu v proslavené operetě odehrávající se kolem roku 1910 ve Vídni a Pekingu. Plejáda krásných melodií korunovaná dodnes okouzlujícím vyznáním Své srdce tobě dám navozuje rafinovanou orientální atmosféru, plnou nekonečné milostné touhy.

Šťovík, pečené brambory - Divadlo U Kapličky - 19:00
Komedie z fotbalového prostředí z pera nejhranějšího maďarského dramatika současnosti Zoltána Egressy o třech fotbalových rozhodčích, odehrávající se na pozadí utkání, které může být pro jednoho z nich velmi důležité.

Dámská jízda - Zoolander No. 2 - CineStar - 19:00
Dámská jízda nabídne návštěvnicím welcome drink, soutěž o ceny a předpremiéru komedie Zoolander No. 2.

Lakuna - Horká Vana - 20:00
Koncert v rámci festivalu Hudební sklepy s Tullamore dew. Originální hudební mix kolem zpěvačky a akordeonistky Petry Kuny Hynčíkové, kvalitní texty a písničky, které vám nepůjdou z hlavy - to je hudba kapely Lakuna. Nepřehlédnutelné zjevení na poli šansonu.

Souboj fakult vol.II - klub K2 - 21:00
Studentská unie Jihočeské univerzity pořádá studentkou akci téhle zimy. Přijďte se utkat na parketu i mimo něj.

Na stojáka live! Lukáš Pavlásek a další - Café Klub Slavie - 20:30
Stand up comedy-sólové výstupy bavičů, specialita angloamerických barů, je ultimátním testem komiků. Kdo nedokáže, aby divák zvedl oči od sklenky, natož odložil doutník a zaplácal, je vyřízen. Originální česká stand-up comedy vychází z tradice známé z angloamerických barů. V nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je baví svými výstupy.

Čtvrtek 18. února

České Budějovice

Dny slovenské kultury - Ľudová hudba bratov Wimmerovcov - Masné krámy - 14:00, 19:00
V rámci Dnů slovenské kultury je v restauraci Masné krámy na programu Ľudová hudba bratov Wimmerovcov dvakrát ve čtvrtek, v pátek od 19 hodin a v sobotu od 12 hodin.

Etiketa pro sígry - Malé divadlo - 10:00
Jak pozdravit britskou královnu? Jak se chovat na večeři s diktátorem? Proč vůbec existují nějaká pravidla? A kdy se na ně úplně vykašlat? Akční komedie za základky.

Holka nebo kluk - Jihočeské divadlo - 19:00
Slavná stejnojmenná prvorepubliková filmová veselohra Vladimíra Slavínského se stala pro „plzeňského Molièra“ startovací plochou k zbrusu nové, trochu nostalgické, ale více komediální „hudební revue“, kterou dokonce sám autor přivede k životu na jevišti historické budovy Jihočeského divadla! 

In Other Climes (FRA) + DSA + Libido Challenge - mcFabrika - 19:00
Francouzská kapela In Other Climes, místní Dead set against, blatenská mladá parta Libido Challenge a večer plný hardcore metalu.

Kamelot - DK Metropol - Malá scéna - 19:00
Brněnští Kameloti otvírají letošní cyklus folkových koncertů Na návštěvě u Nezmarů na Malé scéně a na koncertě pokřtí své nové album.

ÁNTRÉ s Malým divadlem - Ateliér za kavárnou Kuloár - 19:30
Co zajímavého chystá Malé divadlo aneb jak se žije v Hradební? Nejen o připravované premiéře inscenace Karel, táta vlasti budeme hovořit s osobnostmi Malého divadla, v čele s jeho uměleckým šéfem Petrem Haškem.

Hluboká nad Vltavou

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil - KC Panorama - 19:00
Pokračování netradičně zpracovaného filmu podle komiksu Franka Millera. Akční film ve 3D. České titulky.

Pátek 19. února

České Budějovice

Holka nebo kluk - Jihočeské divadlo - 10:00
Slavná stejnojmenná prvorepubliková filmová veselohra Vladimíra Slavínského se stala pro „plzeňského Molièra“ startovací plochou k zbrusu nové, trochu nostalgické, ale více komediální „hudební revue“, kterou dokonce sám autor přivede k životu na jevišti historické budovy Jihočeského divadla! 

Songfest.cz 2016 - Jihočeská filharmonie - 18:30 a 22:00
15. ročník festivalu Songfest.cz. Koncertní turné se stylovou oslavou. Účinkující: Feng-yűn Song, Lenka Navrátilová, Orchestr zapomenuté země snivců, kvarteto Gaia. Moderuje Martin Zbrožek.

Shakespeare v Hollywoodu - Jihočeské divadlo - 19:00
Shakespearův Sen noci svatojánské jako hollywoodský trhák? Slavný režisér Max Reinhardt tvrdí, že ano, je to ale Evropan a o americkém byznysu neví nic. Bratři Warnerovi si rvou vlasy. Kvůli lásce jednoho z nich k filmové hvězdičce toužící po umění, může firma Warner’s Brothers přijít na buben.

Zápisky důstojníka Rudé armády - Divadlo U Kapličky - 19:00
DS Commedia Poprad uvádí v rámci Dnů slovenské kultury v Českých Budějovicích 2016 hru na motivy stejnojmenného románu Siergiusze Piaseckého. Autor vytvořil hlavní postavu důstojníka Miška Zubova podle skutečného vojáka, se kterým se osobně potkal v roce 1940. Hra ukazuje nejenom obludně zmanipulovaného člověka, ale také despotizmus a bezbřehé popírání jakýchkoliv pozitivních hodnot.

Džem - Horká Vana - 19:30
Budějcká folková formace opět na podiu Horké vany.

Kníry + Harvester - mcFabrika - 20:00
Koncert kapel Kníry a Harvester.

Beer Night discoples 2 - KD Vltava - 20:00
Beer nigh diskoples 2, úspěšné pokračování tradičního plesu s hvězdou večera - kapelou Děda Mládek Illegal band! Dále zahrají Acustic Band, DJ Karel Červený, DJ Bervic i DJ Angelo Guttier.

Rock’n‘roll Alive II. - klub K2 - 21:00
SKA, 2tone, mod revival, soul a rock’n‘roll.

Gangster Trippin - w/ B-COMPLEX (Hospital Records) - Café Klub Slavie - 21:00
Hvězda DNB scény je znovu v Budějcích. B-Complex je producent a DJ, který projel celej svět. Doplní ho HellSmith, Furious Weed (Fury & Weed), Tubus, Rudeboy, Diablo a Johny Player.

Hluboká nad Vltavou

Pohádková noc pro děti - Indiánská noc - Sporthotel Barborka - 18:00
Noc plná her, zábavy a indiánského tajemství. V pátek od 18 hodin a v sobotu konec v 11 hodin. Nutná rezervace, počet míst je omezen.

Hvězdy z hotelu Palace - KC Panorama - 19:00
Comeback legendární dvojice komiků Sunny Boys na prkna, která znamenají svět. Humorná a zároveň lidská komedie o přátelství a zašlé slávě dvou bývalých přátel a hereckých kolegů.

Sportovní ples - Parkhotel - 20:00
Společenský ples TJ Hluboká nad Vltavou.

Sobota 20. února

České Budějovice

Cesta k přání - SUD - 18:00
Stojíme tváří v tvář svému přání, neboť bylo vysloveno. Stalo se součástí našeho života. Hledáme k němu klíč. Nacházíme cesty. Jsme na začátku? Kolik cest ještě bude? Máme odpovědi nebo nové otázky? Co bude po „tom“? Tím vším tvoříme sami sebe, svou součást.

Pas de trois - DK Metropol - 19:00
Baletní večer ve spolupráci se dvěma skvělými hudebníky - dirigentem a skladatelem Mariem De Rose a houslovým virtuozem Pavlem Šporclem, složená ze dvou částí - Sounds and pictures a Ztracené a znovu nalezené (Lost and found).

Traband - Café Klub Slavie - 20:00
Oblíbená klubová kapela s originálními melodiemi a texty, díky kterým si Traband oblíbila široká základna skalních fanoušků.

Radniční bál - DK Metropol - 20:00
Moderují Roman Anděl a Bára Tlučhořová. Těšte se na Swing (Big) Band Tábor, Kouzelnickou show Radka Bakaláře, vystoupení talentovaného českobudějovického mládí a další.

Premiérový večer s Underground Comedy - Horká Vana - 20:00
Jen komik a jeho publikum. Žádné kulisy, kostýmy, žádné role ani připravené skeče. Underground Comedy má tu čest představit vám skupinu komiků, kteří jsou zároveň individualitami a svébytnými tvůrci.

Exorcizphobia, V.O.H. - Velbloud Music Bar - 20:00
Antistar Production jsou zpět! Exorcizphobia (Trutnov) patří mezi nejlepší české old school thrash metalové party, které ví, jak se staré dobré řemeslo dělá!

Petr Kalandra Memory Band - Bikers bar Bohemia No. 1 - 20:00
Jedna ze skalních kapel klubu Highway 61 se vrací do Českých Budějovic. Koncert, který se měl původně uskutečnit na  klubovém podiu, se podařilo udržet a přesunout do původních sklepních prostor klubu Highway 61 pod Černou věží, dnes Biker's Bar Bohemia.

Devadesátky - klub K2 - 21:00
DJ Daniel Čechtický zavzpomíná na devadesátá léta. Pravidelně každou 3. sobotu v měsíci.

Hluboká nad Vltavou

Hvězdy z hotelu Palace - KC Panorama - 19:00
Comeback legendární dvojice komiků Sunny Boys na prkna, která znamenají svět. Humorná a zároveň lidská komedie o přátelství a zašlé slávě dvou bývalých přátel a hereckých kolegů.  

Neděle 21. února

České Budějovice

Z cyklu Živě a zevnitř - Ateliér za kavárnou Kuloár - 15:00
Díl IV. Jak napsat dobrý příběh. Máte sen vymyslet povídku, scénář, knihu, nebo jen dobře odvyprávět historku? Neměli jste k tomu odvahu, nebo jste se zasekli u druhé kapitoly? Janek Lesák, režisér, dramaturg a scénárista, který působí v Malém divadle, s vámi poodhalí základní principy, díky nimž můžete své příběhy vystavět, sepsat i vyprávět.

Pondělí 22. února

České Budějovice

Shakespeare v Hollywoodu - Jihočeské divadlo - 19:00
Shakespearův Sen noci svatojánské jako hollywoodský trhák? Slavný režisér Max Reinhardt tvrdí, že ano, je to ale Evropan a o americkém byznysu neví nic. Bratři Warnerovi si rvou vlasy. Kvůli lásce jednoho z nich k filmové hvězdičce toužící po umění, může firma Warner's Brothers přijít na buben.

Pas de trois - DK Metropol - 19:00
Baletní večer ve spolupráci se dvěma skvělými hudebníky - dirigentem a skladatelem Mariem De Rose a houslovým virtuozem Pavlem Šporclem, složená ze dvou částí - Sounds and pictures a Ztracené a znovu nalezené (Lost and found). 

Autoři | Foto pixabay.com

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.