sobota 26. září 2020 Andrea

SOUTĚŽ: Kriško se vrací. Do Českých Budějovic zavítá čtvrté Karlovarsko

První polovina základní části UNIQA volejbalové extraligy míří do svého finiše a na hráče Českých Budějovic čeká další zajímavá zkouška ohněm. Na jih Čech přijede jeden z aspirantů na nejvyšší příčky - VK ČEZ Karlovarsko. Ten v probíhajícím ročníku nebojuje jen v tuzemsku, ale rovněž jako Jihostroj na evropské půdě.

Západočeši sehráli na začátku týdne těžkou bitvu se silným Brnem. Na jeho palubovce se dokázali propracovat k vedení 2:1 na sety, pak ale vypadli z tempa a domácí získali psychickou výhodu, kterou přetavili v tie-breaku v bonusový bod. Brno se tak bodově Karlovarsku vyrovnalo a jen díky vyššímu počtu vítězství ho v tabulce i přeskočilo.

„Udělali jsme spoustu nevynucených chyb a jednoznačně rozhodl servis. Byli jsme málo důrazní na obraně. V tie-breaku šli domácí za vítězstvím více než my,“ přiznal smířlivě po utkání trenér VK ČEZ Karlovarsko Petr Brom. Jeho slova potvrdil i kapitán Tomáš Široký, který před sezonou přišel z Ostravy. Byl jednou z posil, které stále ještě poměrně nový klub v české nejvyšší soutěži ulovil. Podobně jako Michal Kriško, jenž v sobotu zažije návrat do Sportovní haly, která byla ještě před několika měsíci jeho domácím stánkem.

Českobudějovičtí volejbalisté stále nepoznali v UNIQA volejbalové extralize svého přemožitele. Nevyzrála na ně ani Odolena Voda, ačkoliv k tomu měla slibně nakročeno. Před vlastním publikem zvládla nad Jihočechy získat první set a svým výkonem si říkala i o druhý. Nakonec se ale projevily zkušenosti Jihostroje, který zlepšil především obranu a zvládl vyhrát za tři body.

„Řekl bych, že z těch dosud odehraných devíti kol to byl pro nás nejtěžší soupeř. Odolka hrála dobře. Po prvním setu se začala projevovat naše obrana a tlak na servisu. Myslím si, že dnes o výsledku rozhodly bodové míče,“ zhodnotil po duelu kouč Českých Budějovic Jan Svoboda. Ten tak může být spokojen, že se obrat v nepříznivý konečný výsledek s německým Dürenem na jeho svěřencích neprojevil.

Sobotní střetnutí, které je pro oba týmy i generálkou na odvetná utkání v evropských pohárech (Jihostroj bude doma 16. 12. odvracet vyřazení z Poháru CEV proti Dürenu, Karlovarsko čeká v nové hale rumunské Galati, se kterým venku prohrálo 1:3 a musí bojovat alespoň o zlatý set), začíná tradičně v 18 hodin. Řídit jej bude rozhodcovská dvojice Pecháček - Krtička a za moderátorský pultík tentokrát zasedne jihočeská legenda Václav Aubrecht.

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát čtyři vstupenky, které si mezi sebe rozdělí čtyři čtenáři rovným dílem. Každý tedy dostane po jednom lupenu. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do sobotního poledne následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Michalu Kriškovi je 27 let. Správně byla možnost C.

Po jedné volné vstupence na dnešní utkání vyhráli čtenáři Renata Kroupová, Markéta TomanováJiří Jiránek Jiří Sedlák. Blahopřejeme!

Foto Dominik Svoboda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.