Počasí dnes20 °C, zítra21 °C
Neděle 19. května 2024  |  Svátek má Ivo
Bez reklam

Relaxujte s rybičkou potěší Vás tlamičkou

Jistě jste si již stačili všimnout, že se naše Drbnička snaží představovat zajímavé lidi , nebo profese z Budějc. Nejinak je tomu i dnes, kdy vám přinášíme rozhovor se sympatickou a odvážnou slečnou Nelou Bjalkovovou, která v Budějcích otevřela první rybičkovou terapii na jihu.

Co Vás vedlo k tomu začít pracovat s rybičkami tady v Českých Budějovicích?
V první řadě už od malinka miluju rybičky a chtěla jsem být i doktorkou. Poprvé jsem tyto rybičky viděla na Bali a řekla jsem si, že jsou skvělé a začala jsem si o nich zjišťovat veškeré informace. Například že se tomu říká Doktor Fish, což mi naprosto spojilo tyto věci dohromady. Rybičky a doktořinu…..Zajímala jsem se o ně i v Německu, kde jsem půl roku bydlela. Po návratu jsem zjistila, že jsou i v Praze, jela jsem to tam vyzkoušet a okamžitě jsem si to chtěla otevřít i tady. V Budějcích  proto, že tu bydlím, mám tu rodinu, studuji tady a jsem tu doma.

Kolika let se rybičky dožívají?
Dožívají se až dvou let, s tím že je normální i úhyn přirozenou cestou. Dorůstají až sedmi centimetrů.

Můžeme tedy čtenářům objasnit některé  věci, které by je mohly zajímat? Začněme u hygieny….
Jak se zde udržuje hygiena? Nehrozí přenos kožních nemocí?

To nemůže nastat, jelikož než vstoupíte do akvárka, tak se ruce i nohy umyjí, nastříkají se desinfekcí a znovu opláchnou. Také akvárium je vysoce sterilizované díky UV sterilizátoru. Je tam nejvýkonnější filtr, který existuje, odčerpávadlo nečistot a filtrační činidla. A navíc se voda denně čistí.

Pro koho je tato procedura vhodná a pro koho naopak ne?
Je vhodná pro každou věkovou skupinu. I pro malé děti, které to sice nepotřebují, ale je to pro ně veliký zážitek. Pro starší lidi je to dobré, protože mají ztvrdlou pokožku, pro ženy je to dobré na celulitidu. A také pomáhá nemocným lidem s lupenkou, atopickým exémem, plísněmi nebakteriálního původu i bradavicemi. Je to vhodné téměř pro všechny, ale k rybičkám nesmí lidé, kteří berou kortikoidy, antibiotika nebo používají masti na bázi těchto látek.

Je to pro ně nebezpečné?
Pro lidi ne.

Dá se tato metoda aplikovat na celé tělo?
„Ano dá. Dokonce existují troje lázně v Čechách, ale tady v Budějcích je to pouze na nohy, ruce nebo se se mnou mohou lidé domluvit na určité části těla“.

Odkud se vlastně procedura pochází?
Pochází z Turecka, kde má už dlouhou historii. Řeknu vám pověst o tom, jak vznikla. V tureckém městečku bydleli dva bratři a protože tam bylo horko, tak se chodili osvěžovat do jedné tůňky. Jeden z bratrů měl lupenku. Do tůňky chodili rádi a každý den, protože je tam něco šimralo. Po několika měsících zjistili, že nemocný bratr se zcela uzdravil a zbavil lupenky. Rozkřiklo se to a začali tam jezdit lidé z celého Turecka a tam také vznikly první lázně. Od roku 1830 se tyto rybičky a jejich účinné látky zkoumají a chovají se pro tyto léčitelské účely.

To je už docela dlouhá historie. A samotná procedura? Jak dlouho asi tak trvá obroušení té úplně ztvrdlé pokožky?
Záleží na každém člověku a na tom, jako moc je ztvrdlá, ale po třetí proceduře už by to mělo být téměř perfektní.

Jak často by se mělo na proceduru chodit, aby se nohy udržovaly v pořádku?
Ideální je to dvakrát do měsíce, takže jednou za dva týdny. Čím častěji, tím lépe.

Co si s sebou musím na proceduru kromě peněz vzít?
Vlastně nic, protože nohy a ruce očistím já. Hlavně nesmíte používat nic na bázi kortikoidů, zabilo by to rybičky.

Je nutná následná péče pro proceduře?
Není nutná, ale je příjemná. Myslím že to pomáhá celému tělu i pokožce.

Kde všude je procedura využívána?
Už od dřívějška to bylo po celém světě. Nejvíc je to ovšem v Turecku, to je Mekka této procedury. Říká se tomu Doktor Fish, nebo turecké lázně. Jinak je to na Bali, v Thajsku skoro na každém kroku. V evropských státech je to ve Španělsku, Itálii, Německu a před rokem a půl se to dostalo i k nám. Můj Fish&Relax je jediný na jihu Čech, je tedy unikátnísmiley

Jak vlastně rybičky pracují? Co všechno dělají?
Tak rybičky vlastně nemají zoubky, vše dělají jen pomocí tlamičky. Vypouštějí enzym ditranol, který pomáhá léčit atopický exem, lupenky,…. Jako první vlastně dělají mikromasáž, která vlastně regeneruje celé tělo, jelikož na nohách máme veškeré reflexní body. Potom oždibávají ztvrdlou pokožku, různé otoky, bradavice, kuří oka,…Vše dokáží rozžvýkat. Při tom žvýkání vypouštějí jak jsem již řekla enzym ditranol, který léčí i do hloubky. Pro to je to tak dobré pro lidi trpící na kožní choroby. Je to taková zázračná rybička. Symbióza mezi přírodou a člověkem.

A název rybičky je?
Garra Rufa.

A Vaše rybičkou jsou tedy z Turecka?
Moje rybičky jsou dovezené z Japonska, jelikož jsou aktivnější. Jsou ještě ve vývoji a proto neustále pracují a pomáhají.

Je to hodně nákladné? Jaké byly prvotní investice?
Takže prvotní investice jsem čekala mnohem nižší než nakonec byly. Díky tomu, že se dokupovala ještě druhá várka rybiček, dělala se nová voda, veškeré investice na údržbu akvárka, aby bylo vše v pořádku, hygiena a prostředí rybiček, tak je to investice relativně vysoká. Proto je cena v ČB taková, jaká je, ale stále je nízká.

Například proti Praze?
V Praze zaplatíte 600 korun, jste v akváriu 20 minut a není žádná závěrečná péče. Dají vám ručník a nashledanou. Ale tady v Budějcích máme osobitý přístup, aby celá procedura měla ducha.

Kolik lidí musí přijít, aby byly rybičky nasycené?
Kolem osmi lidí, ovšem když jích přijde málo, tak se večer dokrmují klasickým krmením pro rybičky. Ale pokud jim nasypu krmení a zároveň dám ruku do akvárka, tak radši jdou na ruku.smiley

Děkuji Vám za zajímavé popovídání a přeji Vám a hlavně Vašim rybičkám co nejvíc přirozené potravy.

Štítky České Budějovice, Turecko, investice, psoriáza, pokožka, Praha, Německo, Bali, Česko, Japonsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hawky

Jak jsme Vám slíbili paní Řeháková, zjistili jsme aktuální stav okolo "rybiček". Spojili jsme se s majitelkou, která nám potvrdila, že činnost je opravdu dočasně přerušena. Momentálně není schopná říci, kdy bude obnovena, pouze nám přislíbila, že až vyřeší technické problémy, okamžitě nás bude informovat o termínu zahájení procedur.

Úterý, 27. září 2011, 14:47Odpovědět

Hawky

Dobrý den paní Řeháková, zkusíme v týdnu zkontaktoval majitelku a zjistit co se stalo. Jinak provozovna byla v Krajinské ve Staročeském dvoře, ale měla se stěhovat na Lanovku. Budeme Vás informovat.

Neděle, 25. září 2011, 11:41Odpovědět

Vlasta Řeháková

Na stránkách fishrelax se zobrazuje ,že činnost byla ukončena. Znamená to snad že činnost firmy?Také by mě zajímalo, kde se to provozuje a jaké jsou ceny.

Sobota, 24. září 2011, 18:41Odpovědět

Bezedný Frank

Množí se nám ohlasy kde se tato rybičková terapie provádí. Tak tady máte odkaz : http://www.fishrelax.cz/kontakt/

Pátek, 2. září 2011, 15:14Odpovědět

Libor Matoušek

NO to je ale prasárna :-D

Čtvrtek, 1. září 2011, 14:46Odpovědět

John Beer

Já se chci taky nechat žužlat :-))

Čtvrtek, 1. září 2011, 14:44Odpovědět

Relaxujte s rybičkou potěší Vás tlamičkou  |  Život a styl  |  Drbna  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.