čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

V jihočeském Kovářově je covid pozitivní každý devátý testovaný

Hygienici už znají výsledky testování na onemocnění covid-19 v jihočeské obci Kovářov na Písecku, která v posledních čtyřech týdnech vykazovala vyšší nárůst nových případů než je běžné ve zbytku kraje. Během úterý bylo otestováno na pět set obyvatel obce. Do středečního večera měli hygienici výsledky zatím u 467 vyšetřených, z nichž bylo 53 osob pozitivních. Na zbývající výsledky se ještě čeká.

„Na příkladu Kovářova vidíme, jak efektivní je rychlé testování a spolupráce lidí, protože jen tak je možné při znalosti terénu problém včas lokalizovat a řešit ho. Ne ex-post, ale chytnout ho v jeho zárodku, kdy ještě máte šanci. Když si představíme, že by číslo R bylo třeba jen rovno jedné, znamenalo by to následně v Kovářově, kde byl dnes pozitivně testován zhruba každý devátý, dvojnásobek dnešních případů, tedy ne pět desítek, ale více než sto, a následně další a další násobky. Takhle funguje princip virového onemocnění, a pokud chceme zastavit šíření, musíme být rychlejší a zodpovědnější,“ shrnula ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

V obci Kovářov proběhlo masivní testování na covid-19. Hygienici tam evidují nezvykle velký výskyt onemocnění

Na jihu Čech zrychluje růst počtu lidí s koronavirem. V kraji podle hygieniků zemřelo za posledních 24 hodin třiadvacet pacientů s tímto onemocněním. Počet nakažených se ve stejném období zvýšil o 797 na současných 7830. Kvůli nezvykle velkému...

Ta zároveň věří, že se postupně podaří regulovat nálož viru v jihočeské populaci i díky testování v podnicích. „Podnikům se snažíme maximálně vycházet vstříc a radit jim. To je nyní naše hlavní poslání, protože otestovat smysluplně takovou masu lidí v řádu dnů není logisticky nic jednoduchého. Ale je to životně nutné. My naše data uvádíme i proto, aby si lidé uvědomili, jak důležité je v těchto dnech nelhat si, jak důležité je nechat se testovat a případně – byť je to nepříjemné vystoupení z komfortní zóny - skutečně dodržovat omezení daná izolací nebo karanténou. Je to věc osobního přístupu každého z nás.“

Hygienici v jižních Čechách zaznamenali za posledních 24 hodin 876 nových případů koronaviru. Nově se vyléčilo 512 nemocných, deset lidí zemřelo.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky ČR, koronavirus, Jihočeský, Kovářov, hygiena, Kotrbová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pavel Kozelský

Bohužel stát nesledoval a nevyhodnocoval vývoj v jednotlivých obcích a to je výsledek.

čtvrtek, 4. března 2021, 12:34

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.