středa 29. ledna 2020 Zdislava

Spálené jídlo na sporáku vyhnalo z hotelu v Hluboké nad Vltavou všechny hosty i personál

Hodně nepříjemný budíček zažili včera nad ránem hosté hotelu v Masarykově ulici v Hluboké nad Vltavou. Z postelí a z pokojů je vyhnal údajný požár. Ale jak se později ukázalo, šlo naštěstí jen o poplach, který způsobilo spálené jídlo na sporáku.

Kvůli hlášenému požáru do hotelu v Masarykově ulici v Hluboké nad Vltavou včera ve 3:37 hodin dorazilo několik desítek hasičů. Přijely osádky cisteren, rychlého zásahového automobilu a automobilové plošiny profesionálních hasičů ze stanice České Budějovice a jednotky Sborů obcí Hluboká nad Vltavou, Hrdějovice a Zliv. Ještě před příjezdem prvních hasičů se z hotelu evakuovalo 87 lidí. Nikdo z nich neutrpěl při události naštěstí žádnou újmu na zdraví.

„Hasiči průzkumem zjistili, že za poplach může silné zakouření prostoru, které způsobily připálené potraviny na sporáku. Jídlo ale jen kouřilo, plameny z něj nešlehaly. Přesto hasiči prověřili, že žádné nebezpečí požáru v hotelu nehrozí. Po čtvrté hodině ranní byl hotel odvětrán a ubytovaní i personál se mohli vrátit. Škoda žádná nevznikla," uvedla k zásahu mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Štítky krimi, hasič, jídlo, spálení, poplach, kouř, hotel, evakuace, host, Hluboká nad Vltavou, Českobudějovicko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.