úterý 25. února 2020 Liliana

Nahlášená bomba zastavila v Boršově provoz, oznamovatel je známou firmou

Policisté z Boršova včera sdělili osmatřicetiletému muži ze Strakonicka podezření ze spáchání přečinu šíření poplašné zprávy. Podle nich měl právě tento muž nahlásit bombu, která měla být v blízkosti vlakového nádraží v Boršově. Z blízkosti byli evakuováni lidé a zastaven byl provoz na železnici i přilehlých silnicích.

K události došlo minulý pátek pár minut po jedné hodině odpolední. Osmatřicetiletý muž nahlásil v blízkosti boršovského vlakového nádraží bombu. „Na tento telefonát reagovali policisté Integrovaného operačního střediska vysláním nejen místních policistů, ale i specialistů na pyrotechniku se služební kynologie a řídili celou akci. Zároveň se na místo sjeli další příslušníci Integrovaného záchranného systému, který zajistili danou lokalitu a evakuovali přítomné osoby, jak v blízkých budovách, tak i na přilehlých komunikacích. Provoz na železniční trati České Budějovice – Český Krumlov byl přerušen, taktéž i na silnici vedoucí z obce Včelná na Boršov nad Vltavou,“ uvedl tiskový mluvčí policie Milan Bajcura.

Hlídka na místě ale žádnou výbušninu nenašla. Během víkendu se policistům podařilo zjistit původce telefonátu. Na základě těchto indicií byl muž počátkem toho týdne vypátrán a předveden na služebnu.

Podezřelý muž bude muset pravděpodobně uhradit náklady spojené s výjezdem, evakuací a zastavením provozu Českých drah a Dopravního podniku města České Budějovice. Policisté také zjistili, že tento muž je známou firmou a za poslední roky má na svědomí poplašných zpráv několik.

„Případ je řešen formou zkráceného přípravného řízení a lze předpokládat, že během dvou týdnů stane viník před soudcem okresního soudu,“ dodal Bajcura

Foto Jan Luxík

Štítky poplašná zpráva, policie, Boršov nad Vltavou, evakuace

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.