neděle 19. ledna 2020 Doubravka

Opilý muž se zákazem řízení předstíral, že je někdo jiný. Před strážníky se schoval na sedadlo spolujezdce

Šestadvacetiletý muž z Volarska sehrál včera v noci komedii na českobudějovické strážníky. Když ho hlídka zastavila tvrdil, že za volantem vůbec neseděl a vydával se za někoho jiného. Navíc nadýchal 1,43 promile.

Hlídka řidiče, který měl problém s řízením svého auta, vyhmátla včera krátce před půlnocí na Husovce. „Jakmile muž strážníky uviděl, přidal plyn a snažil se ujet. Hlídka ho ale zastavila. Muž za volantem však na příchod strážníků nečekal a snažil se přesunout na sedadlo spolujezdce. Místo mu však musela předtím uvolnit jeho spolujezdkyně, která vystoupila z auta. Muž na dotaz strážníků, zda před jízdou požil alkohol, odmítal i přiznat, že vůbec za volantem seděl,“ popsala tisková mluvčí strážníků Věra Školková.

Když po něm strážníci chtěli doklady, vyrukoval se smyšlenou totožností. Nakonec svou občanku ukázal. Provedená dechová zkouška prokázala, že muž se před jízdou posilnil alkoholem – nadýchal 1,43 promile. „Strážníci navíc zjistili, že šestadvacetiletý muž má zákaz řízení. Opakovanou dechovou zkoušku na alkohol i odběr biologického materiálu však řidič odmítl. Strážníci na místo mezitím přivolali hlídku policie, která muži zakázala další jízdu,“ dodala mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky alkohol, zákaz řízení, městská policie, řidič

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.