úterý 21. září 2021 Matouš

Podle policie lidem po násilném činu u Protivína nehrozí nebezpečí

Jihočeská policie i nadále vyšetřuje násilný trestný čin, který souvisí se zapáleným vozidlem značky BMW u Protivína. Vyšetřovatelé ale veřejnost ujišťují, že lidem nehrozí žádné nebezpečí. Vyšetřovatelé zatím odmítají k případu uvést bližší podrobnosti.

„Kriminalisté jsou v terénu a pracují na případu,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. Policie už dřív oznámila, že shání svědky, kteří by jí pomohli zrekonstruovat sobotní pohyb černého BMW. To se našlo 4. září večer ohořelé v lese.

Podle dnešních informací deníku Mf DNES policie v ohořelém voze našla ostatky dívky, která měla zemřít násilnou smrtí, což Matzner nechtěl komentovat.

Zapálené BMW souvisí s násilným trestným činem, tvrdí policie

Jihočeští kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování případu, který souvisí se zapáleným automobilem u Protivína. Podle policie věc souvisí se závažným násilným trestným činem, bližší informace ale vyšetřovatelé neprozradili.

„Můžeme ujistit veřejnost, že lidem nehrozí nebezpečí,“ doplnil mluvčí. Deník napsal, že lidé z okolí se bojí chodit do lesa nebo pouštět děti ven. Kriminalisté stále nechtějí k případu zveřejňovat podrobnosti.

Lidé se mohou obracet na linku 158

Policie stále žádá všechny řidiče, kteří se pohybovali po trase České Budějovice – Bechyně – Bernartice – Písek – Protivín o záznam z palubních kamer vozidel. Informace od svědků vyšetřovatelé dál vítají. Vozidlo BMW 120 D s registrační značkou 6P32567 se na trase pravděpodobně pohybovalo v sobotu odpoledne mezi 12 a 19 hodinou.

Kriminalisté předpokládají, že po požáru vozidla se pachatel pohyboval pěšky v okolí Protivína a to v sobotu mezi 18 a 20 hodinou. Informace mohou lidé volat na linku 158.

Hodnocení článku je 52 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky kriminalita, protivín, protivín, policie, pátrání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.