neděle 26. června 2022 Adriana

Řidička narazila do traktoru. Pár minut poté na místě havaroval ještě jeřáb

Nehodu, při které havarovalo osobní auto, traktor a jeřáb, vyšetřují českobudějovičtí dopravní policisté. K havárii došlo nedaleko Hosína na začátku tohoto týdne. Řidička osobního auta nejprve narazila do traktoru. Místem později projížděl jeřáb, který se chtěl vozům vyhnout, a narazil při tom do dvou stromů. Žena utrpěla lehká zranění.

K nehodě došlo v pondělí po 10 hodině dopoledne u Hosína na Českobudějovicku. Mladá řidička ve Škodě Octavii jela od Dobřejovic směrem k Hosínu, podle policie se nejspíš nevěnovala plně řízení, a dostala se do středu silnice. V tu dobu vyjel v protisměru traktor s vlekem a došlo k nárazu. „Při střetu se lehce zranila zmíněná žena,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura

Tím ale nehoda u Českých Budějovic neskončila. Po stejné silnici jel pár minut po střetu jeřáb, který se snažil havarovaným vozům vyhnout. Během toho ale vyjel z komunikace a narazil do dvou listnatých stromů. 

Vzhledem k tomu, že z vozů začaly unikat neznámé kapaliny, byli na místo přivoláni také hasiči. „Byl zjištěn únik hydraulické kapaliny z jeřábu, který hasiči ihned začali jímat. Následně vyčkali do příjezdu dalšího jeřábu, který havarovaný jeřáb i traktor vyprostil,“ uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů

Provoz na silnici musel být kvůli vyšetřování zhruba dvě hodiny omezen a řidiči museli využívat objízdných tras. Celá akce byla ukončena až po čtvrté hodině odpoledne. „Obě nehody jsou vyšetřovány dopravními policisty jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu," uzavřel Bajcura.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR, HZS JCK

Štítky krimi, nehoda, policie, auto, traktor, jeřáb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.