středa 7. prosince 2022 Ambrož

Kvůli olejové skvrně na silnici havarovala dvě auta. Policie hledá svědky

Českokrumlovští policisté hledají svědky nehody, ke které došlo na konci srpna letošního roku. Ke srážce dvou osobních aut došlo poté, co jedno z nich najelo na olejovou skvrnu na vozovce a vjelo do protisměru. Při nehodě se zranili tři lidé.

K nehodě došlo na konci srpna na silnici třetí třídy u Vyššího Brodu, kde se na silnici objevila velká olejová skvrna. Na ni najel v prudké zatáčce řidič osobního auta značky Škoda Fabia a i přesto, že začal brzdit, jeho auto se stalo neovladatelným a přejelo do protisměru. Tady se srazilo s druhým autem a oba vozy narazily do svodidel. 

„Při ohledání místa dopravní nehody policisté společně s hasiči zjistili, že na komunikaci je zhruba sto metrů dlouhá olejová skvrna, která je vlivem mokrého povrchu po celé délce silnice," popsal policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Policie žádá svědky, kteří mohli projíždět místem buď v době nehody nebo před ní, a měli zapnutou palubní kameru, aby se ozvali na telefonní číslo 974 232 250, případně aby přišli na služebnu v Českém Krumlově. „Hledáme zejména řidiče, kteří v důsledku olejové skvrny na silnici byli nuceni provést nebezpečný úhybný manévr, snížit svou rychlost anebo si při jízdě po uvedeném úseku všimli například odstaveného vozidla,“ dodal mluvčí.

Ohodnoť článek

Foto Policie ČR

Štítky krimi, nehoda, policie, olejová skvrna, Českokrumlovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.