pátek 22. října 2021 Sabina

Proč došlo k tragédii v Mercury? Policie žádá o pomoc

Více než dva týdny uplynuly od tragického pádu mladíka v budějckém nákupním centru Mercury. Stále však není zcela jasné, jak k němu došlo. I když spousta indicií ukazuje, že mladík se s největší pravděpodobností pokusil o sebevraždu, policie neustále intenzivně pracuje na objasnění přesného průběhu událostí, které pádu přecházely. K tomu by jí měli pomoci svědci.

„S ohledem na zdravotní stav mladého muže nebylo dosud možné jej vyslechnout, a tak se obracíme na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při vyšetřování této tragédie,“ nabádá případné svědky jménem Policie ČR mluvčí Lenka Holická.

„Prosíme všechny občany, kteří se v době před pádem mladíka z druhého patra obchodního centra nacházeli v jeho blízkosti nebo viděli, s kým na místo události přijel či byl sám, případně spatřili samotný pád, aby nás kontaktovali,“ řekla mluvčí Holická.

Spousta ohlasů na to, co se v Mercury v pondělí ráno kolem půl sedmé stalo, se však objevila na facebookové diskuzi pod článkem Budějcké Drbny. „Skočil přímo před syna mojí kamarádky. Mohli to odnést oba,“ napsala čtenářka Lucie Morová.

„Šla jsem zrovna kolem. Byla jsem mezi prvními, kdo tam přiběhl. Podle toho, co říkala ta slečna, co tam byla s ním, prý nespadl, ale skočil!“ reaguje Pavla Štěchová, čímž by mohla dát policii návod k tomu, co se vlastně stalo. „Neznám ho, ale prý se pohádal s holkou a pak skočil,“ podpořila jednu z domněnek Jana Gonová.

„Sice toho kluka neznám, ale stačilo mi pár minut být u něj v době nehody, abych poznala, že to nebylo rozhodnutí, které plánoval, ale které se prostě stalo z vteřiny na vteřinu. Nikdo nemohl čekat, že se takhle rozhodne,“ dodává Veronika Soumarová, další z přímých účastníků smutné události.

Budějcká Drbna tímto vyzývá všechny, kteří mají podobné informace, aby kontaktovali policejní vyšetřovatelku na lince 974 226 466 nebo se obrátili přímo na linku 158. Případně můžete informovat i Drbnu na známé e-mailové adrese redakce@budejckadrbna.cz, nezapomeňte na sebe zanechat kontakt. Všechny relevantní informace Policii ČR předáme!

ČTĚTE TAKÉ:

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.