pátek 1. července 2022 Jaroslava

Při nehodě u Žáru zahynul řidič formanu

Na silnici mezi Trhovými Sviny a Žárem na Budějcku se v pátek osm minut po 19. hodině stala smrtelná dopravní nehoda. Na místě zahynul dvaapadesátiletý řidič Škody Forman, jenž se střetl s Renaultem Scénic, ve kterém cestovali dva mladí muži.

Nehoda se stala před odbočkou na Hrádek ve směru od Trhových Svinů.

„Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a svým schopnostem, dostal smyk a vjel do protisměru, kde čelně narazil do Renaultu Scénic,“ sdělil mluvčí Policie ČR Milan Bajcura.

Jelikož řidič formanu byl v autě zaklíněn, hasiči z Trhových Svinů museli pomocí speciálního hydraulického vyprošťovacího zařízení umožnit lékařům přístup k těžce zraněnému.

„Dvaapadesátiletý muž ale bohužel po příjezdu záchranářů na místo neprojevoval známky života. Podlehl těžkým zranění bezprostředně po střetu,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková.

Dva mladí muži z Renaultu Scénic utrpěli lehká zranění. S podezřením na zhmoždění krční páteře a horní končetiny byli po ošetření převezeni na úrazovou ambulanci českobudějovické nemocnice.

„Umřel nám tam táta. Chtěla bych podotknout, že to byl člověk - řidič z povolání a 30 let jezdil bez nehod jako řidič MHD,“ napsala do diskuze pod tímto článkem dcera tragicky zesnulého muže.

Silnice byla několik hodin uzavřena, policie odkláněla dopravu od Strážkovic na Borovany. Úklid vozovky a zásah jednotky hasičského záchranného sboru byl ukončen ve 23.08 hodin. „Střet vyšetřuje českobudějovická Skupina dopravních nehod,“ upřesnil Bajcura.

Po tragédii u Pleší na Jindřichohradecku a středeční nehodě u Nažidel vyhasl na jihočeských silnicích v tomto roce již pátý lidský život.

Foto: HZS Jihočeského kraje a Policie ČR

Štítky nehoda, havárie, smrt, Trhové Sviny, Žár, Českobudějovicko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.