čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Soud udělil dívce za podstrčení falešných peněz komunistům podmínku

Dvouletý trest s podmíněným odkladem na dva roky si odnesla ve středu od okresního soudu v Českých Budějovicích jednadvacetiletá Lenka Kostihová. Ta vloni na jaře podstrčila do jednoho z místních sdružení KSČM v Českých Budějovicích tři falešné tisícikorunové a jednu pětisetkorunovou bankovku.

Dívku k činu dohnaly dluhy. Její dědeček je předsedou stranické organizace a dívka s ním žije v jednom domě. Když dědeček usnul, vzala mu klíče od stranické pokladny a peníze vzala. Na domácí tiskárně bankovky okopírovala a padělky dala do pokladny. Ty pak použila na splátku dluhů. Svého činu u soudu litovala a k činu se přiznala. Peníze dědovi vrátila.

Padělky objevil v dubnu předseda městského výboru KSČM v Českých Budějovicích Ivan Nadberežný. Padělky poznal a přivolal policii.

I státní zástupkyně žádala pro dívku podmíněný trest a soudkyně nakonec takový trest udělila. "Dívka vedla doposud bezúhonný život, k činu se přiznala a od začátku spolupracovala s policisty. Navíc uhradila škodu,“ sdělila v odůvodnění rozsudku soudkyně Irena Tichá.

Rozsudek nabyl právní moci. Zařízení, které dívka použila, propadne státu.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.