Počasí dnes-5 °C, zítra1 °C
Pondělí 4. prosince 2023  |  Svátek má Barbora
Bez reklam

Splavnění vltavy – Díl VI. - Zahájeno!

11.6.2011. Ten den v přístavu v Českém Vrbném vůbec nevládl idylický klid. Nad hladinou řeky sice lítali nejen rozchechtaní rackové, ale také modré a bílé balonky, které ulétly z rukou dětí.. A na hladině řeky i na březích bylo velmi živo. Hladina řeky patřila lodím, břehy patřily Budějčandám, Budějčatům a Budějčákům, kteří přišli na slavnostní zahájení plavby „Vltava open“.

Už před polednem areál v Českém Vrbném ožil prvními příchozími. Auty, pěšky, na kolech a na bruslích směřovaly k areálu stovky lidí. Ve 12.00 odstartoval bohatý program. Ukázky práce na vodě vodních záchranářů, hasičů, exhibiční hra vodního póla na kánoích, později také možnost vyjížďky na dračí lodi, ukázka práce potápěčů i možnost svézt se na malých lodích - to vše se těšilo velkému zájmu.

V 13 hodin zástupci investora - Ředitelství vodních cest ČR, zástupci ministerstva dopravy, měst České Budějovice a Hluboká nad Vltavou a generálního dodavatele - firmy Metrostav - slavnostně zahájili otevření vodní cesty v úseku České Budějovice - Hluboká nad Vltavou. Své proslovy doplnili symbolických odemčením řeky.

Program pokračoval především na vodě. Lodi Vojtěch Lanna a Altona byly k dispozici všem zájemcům o vyhlídkovou plavbu. Se zájmem všichni sledovali zvedání sklopného mostu u ochranného přístavu. Velkou pozornost věnovali přítomní prohlídkám jezu a plavební komory a mimořádně atraktivní- bylo i zvedání a spouštění sklopného mostu.proplouvání lodí komorou. Řekou pluly malé i větší lodě a nebylo pochyb o tom, že díky nim Vltava ožila.

Součástí programu bylo také vystoupení hudebních skupin, divadlo a atrakce pro děti a prezentace dokumentace realizace stavby a celého projektu.

Jak ve velmi krátkém rozhovoru sdělil Budějcké Drbně Štěpán Machart, jeden z hlavních organizátorů a majitel společnosti, která lodní dopravu provozuje, všichni organizátoři věnovali přípravě akce maximum energie a času, poslední detaily a technické podmínky byly dokončovány- v pátek v noci. Jejich úsilí mělo nesporně nejlepší možný výsledek - hladký a zajímavý průběh sobotní akce a spokojenost účastníků.

Co dodat? Vodní cesta otevřena, lodě na vodě, cestujíci na lodích...tak šťastnou plavbu!

Autor: Askew X, Budějcká Drbna

ČTĚTE TAKÉ: 

Splavnění Vltavy– Díl V. - Pavel Dlouhý: Projekt splavnění Vltavy ani dnešní počasí jsem neovlivnil.

 

Splavnění Vltavy – Díl IV. - Čas je rychlejší než voda.

Vltavská Premiéra.

Splavnění Vltavy – Díl II. - Den D

Splavnění Vltavy – Díl I. - PROLOG (věnováno Vojtěchu Lannovi).

 

Štítky Vltava, České Vrbné, České Budějovice, Ředitelství vodních cest České republiky, Hluboká nad Vltavou, Ministerstvo dopravy České republiky, Metrostav, Vojtěch Lanna mladší, Pavel Dlouhý

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Splavnění vltavy – Díl VI. - Zahájeno!  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.