pátek 1. července 2022 Jaroslava

Náraz do stromu nedaleko Strážkovic zmařil život řidiče mazdy

Necelý týden po tragické srážce Škody Forman s Renaultem Scénic u Žáru hlásí policisté další smrtelnou dopravní nehodu, která se stala na Trhosvinensku. Ve čtvrtek kolem tři čtvrtě na sedm večer řidič (1974) vozu Mazda CX-7 narazil do stromu a bohužel ještě na místě zemřel.

K havárii došlo u Strážkovic na silnici vedoucí do Trhových Svinů. „Z dosavadního šetření vyplývá, že řidič pravděpodobně při předjíždění jiného vozidla po projetí pravotočivé zatáčky nezvládl řízení na zasněženém a zledovatělém povrchu komunikace, vyjel mimo silnici a narazil do stromu,“ uvedla mluvčí Policie ČR Štěpánka Uhlířová.

Zároveň dodala, přesné příčiny a okolnosti celé nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Ve zničeném voze zůstal zaklíněný zraněný řidič. „Hasiči okamžitě začali muže vyprošťovat, zdravotníci zahájili resuscitaci. Jejich snaha však byla marná. Řidič následky nehody nepřežil,“ řekla mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

ČTĚTE TAKÉ: Při nehodě u Žáru zahynul řidič formanu

Foto: Policie ČR a HZS Jihočeského kraje

Štítky nehoda, havárie, smrt, Strážkovice, Trhové Sviny, Českobudějovicko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Badaxe Kocour

Pro p. Valentu, ekology se píše s tvrdým Y a toho troubu nikdo proti stromu neposlal, poslal se tam sám.

pátek, 31. ledna 2014, 17:19

Badaxe Kocour

"Strom nedaleko Strážkovic zmařil život řidiče"Milá drbno, píšete pěkné kraviny, ten strom nic nezmařil, pouze řidič mazdy měl pocit že pro něj neplatí fyzikální zákony a ZABIL se, je to jeho blbost a prostě za ni zaplatil. Naštěstí, zabil jen sám sebe, pokud má pocit že na silnici kde může být námraza, a v zatáčce se se předjíždí (proč do stromu nenarazil předjížděný? Asi nebyl dement), pak tento způsob přirozeného výběru není nijak na škodu. Strom s tím nemá co dělat, stejně tam mohl být propustek, který vůz obrátí ba střechu, dům nebo třeba značka. To že je řidič pitomec ten strom nijak neovlivní. Z titulku (psaného asi bezmozkem) se ovšem zdá že strom schválně vstoupil do cesty řidič a ještě ho větví přetáhl přes hřbet. Kdyby ten mamlas jel normálně, nevylétl by ze silnice a nerozbil si tlamu o strom mimo ni, to je realita. Kolik asi řidičů projelo ve době třeba hodinu před a a nic se jim nestalo? padesát? Sto? Asi na rozdíl od tohoto čtyřicátníka nebyli až takoví mistři světa, ale zase jsou na živu. Nikoli strom, ale pocit že "je frajer" a "že to dá" ho zabil. Rozhodně nad ním plakat nebudu, příště jeho "mistrovství" mohlo stát život někoho jiného, což by bylo rozhodně horší.

pátek, 31. ledna 2014, 17:17

Ivan Valenta

To jsou ty debilni stromy u silnic akorat takhle umiraj zbytečně lide!!Posadil bych ty ekologi do auta a poslal je proti stromu hned by zmenily nazor!!!!!!!!!!!!

pátek, 31. ledna 2014, 17:02

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.