čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Taneční kluby se stávají rájem kapesních zlodějů

Před rostoucí aktivitou kapsářů v tanečních klubech v Českých Budějovicích varují policisté. Jejich mluvčí Regina Tupá uvedla, že v posledním případě přišla mladá žena v klubu o věci a peníze za 8 200 korun.

Hlasitá hudba a velké množství lidí na malém prostoru, to je podle policistů ráj kapesních zlodějů. Ti se poslední dobou na tanečních parketech nebo v jejich bezprostřední blízkosti ve městě objevují stále častěji.

„Své o tom ví i jedenadvacetiletá žena z krajského města, která byla uplynulou sobotu okradena na diskotéce v jenom českobudějovickém klubu. Neznámý zloděj jí v nestřeženém okamžiku odcizil dámskou kabelku. Tam měla mladá žena uloženy veškeré osobní doklady, platební kartu, peníze a fotoaparát Canon. Vzniklou škodu vyčíslila na částku 8 200 korun,“ sdělila policejní mluvčí Regina Tupá.

V průběhu tance nebo zábavy často lidé zahřátí pohybem odkládají své oblečení, přitom nechávají v kapsách mobilní telefony, peněženky nebo jiné cennosti a dlouhou dobu si jich vůbec nevšímají. „Nejlepší je mít své cennosti pořád u sebe. Vhodné je peníze rozdělit na menší obnosy a ty pak nosit odděleně aspoň na dvou různých místech,“ zdůraznila mluvčí.

Napsal Dobrin Stojcev, Mediafax

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Barbora .

také o to vím své :-) Penženku mi vytáhli z kabelky přes rameno,kterou jsem měla u sebe :-) Peneženka se našla...sice bez peněz,ale s dokladama :-)

úterý, 17. ledna 2012, 09:43

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.