čtvrtek 23. září 2021 Berta

Toxi tým opět boduje - odhalen dealer drog

Dalším mimořádným úspěchem se mohou pochlubit kriminalisté z českobudějovického TOXI týmu. Při opatření zaměřeném na uživatele, výrobce a distributory drog uvízl v policejní síti 22letý muž z Českobudějovicka.

Kriminalistům se na základě intenzivního prověřování podařilo prokázat , že podezřelý muž v době od dubna 2010 do současné doby, na různých místech českobudějovického okresu, v nejméně 150 zjištěných případech prodal dalším osobám drogu pervitin. V tomto období také drogu pervitin v rodinném domku jedné z obcí na Českobudějovicku vyráběl.

Při provedené domovní prohlídce byly na místě kriminalisty zajištěny předměty a chemikálie sloužící k nelegální výrobě této drogové látky.

Pervitin, který navíc pro svojí vlastní potřebu neoprávněně přechovával, se mu ale stal osudným. Podezřelý muž se zřejmě nepoučil – za obdobnou trestnou činnost byl již v minulosti pravomocně odsouzen a potrestán.

Od včerejšího dne čelí obvinění ze spáchání trestných činů Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a Výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. Státnímu zástupci byl podán podnět k návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. V případě prokázání viny hrozí podezřelému muži trest odnětí svobody v délce trvání od dvou do deseti let.

Napsala nprap. Regina Tupá, PČR JČK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.