čtvrtek 9. dubna 2020 Dušan

Zbrusu nové Volvo V40 vám sebere dech

Několikatýdenní testovací maraton osobních vozidel značky Volvo je u konce. Posledním modelem, který společnost CITY-CAR zapůjčila Budějcké Drbně, bylo zbrusu nové Volvo V40. A kdo jiný by měl tenhle stroj pořádně provětrat, než automobilový závodník Pepa Koupal. Jeho dojmy vám nyní přinášíme.

Víte, co znamená závislost na kráse a originalitě? Závislost na něčem, co ostatní nemají? Něco takového jsem před časem prožil za volantem zbrusu nového Volva V40 T4 Momentum!

Jako testovací jezdec Budějcké Drbny jsem dostal možnost vyzkoušet si nový model V40 s velmi povedeným benzínovým motorem 1.6 turbo o výkonu 180 koňských sil v běžném, ale i sportovním provozu.

Vozy Volvo jsou bezesporu tím nejlepším ze světové automobilové produkce s nejvyšší možnou ochranou bezpečnosti posádky, a nejen té! Volvo myslí i na chodce, kteří jsou nedílnou součástí silničního provozu.

Právě z důvodu ochrany chodce je vůz vybaven airbagem čelního skla uschovaným pod přední kapotou. V případě srážky chodce s čelní částí vozu dojde k aktivaci tohoto systému, uvolnění kapoty v zadní části a následnému naplnění velkého vzduchového vaku přes celé přední okno.

Z mého pohledu je tato technologie revolucí v automobilovém průmyslu a její tvůrci si zaslouží obrovskou pochvalu!

Karoserie, respektive její bezpečnostní klec, je z poloviny vyrobena z vysokopevnostní oceli, ze které jsou vyráběny například závěsy křídel boeingů. U ostatních značek automobilů se tato ocel používá do maximální výše pěti procent z celého skeletu.

Při testu, který jsem s vozem absolvoval, musím dát výrobci jednoznačně za pravdu. Během jízdy není slyšet jediný zvuk oznamující krut a nepevnost karoserie, a to ani v podmínkách, pro něž není vůz primárně určen.

V kokpitu je třeba ocenit nejen přehlednou, z kvalitních materiálů vyrobenou palubní desku, ale také sedadla vyvinutá Královským ortopedickým institutem, speciálně zkonstruovaná pro ochranu před nárazem z boku a možným posunem až o 15 centimetrů.

Systém WHIPS zaručí zavlnění sedadel při nárazu zezadu tak, aby zabránil poranění páteře. V neposlední řadě musím vyzdvihnout IC airbagy, instalované kolem celého vnitřního prostoru.

Samozřejmostí je automatická aktivace brzd při hrozícím nebezpečí nárazu, kontrola mrtvého úhlu ve zpětných zrcátkách a novinkou je upozornění na vybočení z jízdního pruhu s následnou reakcí volantu. Potěšil mě také systém City Safety v základní výbavě tohoto modelu, který je nově aktivní až do rychlosti 50 kilometrů za hodinu.

Pohonná jednotka (1.6 turbo, 180 koní, přímé vstřikování benzinu) spojená s přímo řazenou šestistupňovou převodovkou je ideální volbou pro sportovněji založené řidiče.

I přes vysoký výkon motoru se dá jet s velmi slušnou spotřebou - při limitu 90 kilometrů za hodinu kolem 5,5 litru na 100 kilometrů, při maximálním výkonu se spotřeba vyšplhá na hranici 12 litrů. Testovaný kus byl osazen koly z lehkých slitin a osmnáctipalcovými pneumatikami o rozměru 225/40.

Nová „vé-čtyřicítka“ je stroj, který je přímo spojený s vaším životem, tepem, myslí. Nenechá vás ani na okamžik zapomenout a netěšit se na jeho vlastnosti, tichý jízdní projev (opravdu neslyšíte nic -  motor, hluk od kol, prostě nic) a jedinečný design. Bezpečnost se stane nedílnou součástí vašeho života.

Díky tomuto automobilu budete uživatelem skutečného technického skvostu v segmentu vozů této třídy. S Volvem V40 pochopíte slogan: „Život není o Volvu, proto ho řídíte!“

Za testovací tým Budějcké Drbny
Pepa Koupal, rallyeový jezdec

Testované Volvo V40 T4 Momentum za 830 000 Kč s DPH

Základní cena modelu je 590 000 Kč vč. DPH
Ceník modelu V40

Společnost City-Car navíc připravila pro zájemce o nákup nových vozů cenové zvýhodnění.

Hodnocení Budějcké Drbny

Plusy

+ atraktivní vzhled
+ vysoká aktivní bezpečnost posádky i chodců
+ velmi nízký hluk v kabině vozidla
+ jízdní vlastnosti - podvozek, řízení, příkladné manuální řazení
+ nízká spotřeba při klidné jízdě

Minusy

- menší zavazadlový prostor
- bílé čalounění interiéru (z hlediska údržby)
- delší převodové stupně (omezení při rozjezdu a manipulaci v náročnějším terénu)

Veškerá technická data k Volvu V40 najdete ZDE!

Kontakt na prodejce:
CITY-CAR a.s.
Rudolfovská 42
370 01 České Budějovice

tel: 777 737 006
e-mail: sekretcb@citycar.cz
www.citycar.cz
Facebook

Soutěž o auto na víkend

Ještě nesmíme zapomenout vyhlásit závěrečné kolo dlouhodobé čtenářské soutěže. Díky spolupráci Budějcké Drbny se společností CITY-CAR a.s. už pátým týdnem hrajete o zapůjčení některého auťáku z tohoto salonu na víkend. Výhry jsou však pro úspěšné účastníky připraveny každý týden.

Ve čtvrtém kole Soutěže s Drbnou jste měli za úkol poznat Volvo C30. Z došlých správných odpovědí odměníme drobným dárečkem jen dva čtenáře - Jana Křiklavu a Annu Kalivodovou. Víc správných odpovědí nám totiž tentokrát nedorazilo...

Postup hry v pátém kole je tradiční - navštivte facebookový profil společnosti CITY-CAR, pod úvodním obrázkem klikněte na aplikaci Soutěž s Drbnou a uhádněte automobil z produkce automobilky Volvo, který uvidíte na snímku. Vaše tipy očekáváme na e-mailové adrese redakce@budejckadrbna.cz do neděle 28. října (24.00 hodin).

Jméno toho čtenáře, kterému autosalon CITY-CAR zapůjčí vozidlo na víkendu, oznámíme v průběhu prvního listopadového týdne.

Foto: Jan Homolka, Martin Boška a Jiří Vopelka
Video: PROmovie

Volvo V40 T4 Momentum

pátek, 19. října 2012, 09:25

Volvo V40 T4 Momentum
Volvo V40 T4 Momentum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.