Počasí dnes5 °C, zítra7 °C
Neděle 10. prosince 2023  |  Svátek má Julie
Bez reklam

Zrušení letního kina Háječek aneb názory „obyčejných“ Budějčáků

V červnu vás Budějcká Drbna informovala o zrušení letního kina Háječek. Tentokrát jsme se rozhodli pojmout celou záležitost trochu z jiného soudku a pověřili jsme Barbarelu, aby se zeptala některých z vás, co si o tomto kroku myslíte. A jaké odpovědi Barbarela sesbírala? Čtěte dále.

Pokládala jsem ve své podstatě dvě jednoduché otázky. První otázka byla, zda souhlasíte s ukončením provozu letního kina a druhá, co byste dělali, pokud by bylo ve vaší moci o kině rozhodovat?

Obdržela jsem celou řadu odpovědí, které se velice často opakovaly, neboť převážná většina dotazovaných byla vysloveně proti zrušení letního kina.

Mnoho z vás mělo postoj spíše neutrální, nicméně našli se i tací, kteří byli pro zrušení. Na následujících řádcích přináším několik vašich názorů.

Studentka Klára J. (22 let) se domnívá, že zrušení kina je veliká škoda, neboť letní kino má prý svou jedinečnou atmosféru a určitě by mělo být zachováno. Navíc se jedná o jediné letní kino v Českých Budějovicích a okolí. Chybu vidí převážně v nedostatečné propagaci, což byla svým způsobem odpověď na mou další otázku... Spousta dotazovaných se s tímto názorem ztotožňovala.

Student Petr K. (25 let) má na celou záležitost zcela jiný pohled. Letní kino několikrát navštívil, ale žádný významnější kinematografický zážitek se prý nekonal. Podle něho by se kino zrušit mělo, protože prostě a jednoduše na to technicky nemá. Domnívá se dále, že by se celý prostor kina dal využívat účelněji. Mimo jiné vyjádřil názor, že většina lidí do letního kina ani nechodí a vůbec je nezajímá, jen mají potřebu kritizovat a mít stejný názor jako převážná většina.

Konzultant Martin B. (36 let) patří k těm z vás, kteří do letního kina nechodí a nijak se o jeho existenci nezajímají. Chybu rovněž vidí v nedostatečné propagaci, ale například i v nedostatečném využívání areálu letního kina. Upozorňuje například na to, že nechápe, proč se v areálu nekonají žádné menší filmové festivaly či jiné kulturní akce.

Obchodní zástupce Martina H. (58 let) je také proti zrušení a není jí zcela jasné, proč by ztráta 130 000,- (prý o tom již někde četla) měla být příčinnou zrušení kina… Podle ní město vynaloží mnohem větší peníze na zbytečnější věci..

Z odpovědí, které jsem sesbírala plyne, že většina Budějčáků by byla ráda, pokud by kino bylo zachováno a fungovalo i nadále. Možná by opravdu pomohla pořádná rekonstrukce a důraznější propagace… To už ale bohužel není na nás, nechme se tedy překvapit, zda dojde vůbec k nějakému zvratu.

Čtěte také: Letní kino v Háječku letos končí. Bylo by ztrátové.

Štítky letní kino, kino, Drbna.cz, Henri-Jean Guillaume Martin

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bezedný Frank

Akce, akce, a zase akce. Bez akcí to nepude když už pouštěj staré fláky kvuli technice tak by nebylo špatné tam udělat nějakej mini fest třeba :-)

Pondělí, 25. července 2011, 15:28Odpovědět

Zrušení letního kina Háječek aneb názory „obyčejných“ Budějčáků  |  Krimi  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.