čtvrtek 17. června 2021 Adolf

Diváci mohou zpět na stadiony. Na domácí zápas s Pardubicemi mohou dorazit všichni permanentkáři

Již od soboty 1. května mohou být ochozy stadionů ve Fortuna lize zaplněné z 10 procent. To znamená, že již na nejbližší domácí zápas s Pardubicemi mohou dorazit všichni permanentkáři Dynama. Klub pro své nejvěrnější příznivce zajistí před stadionem antigenní testování a každý permanentkář na stadionu navíc dostane od klubu zdarma klubovou šálu!

Díky dostačující kapacitě stadionu na Střeleckém ostrově lze garantovat, že se na stadion mohou podívat všichni držitelé permanentních karet. Samozřejmostí ale je to, že návštěvníci zápasu musí splnit hned několik základních pravidel spojených s nařízeními Ministerstva zdravotnictví okolo onemocnění COVID-19.

Postup pro fanoušky Dynama, kteří budou chtít v neděli 9. května (výkop v 15:00) vyrazit na zápas s FK Pardubice, je velmi jednoduchý. Na zápas mohou dorazit všichni držitelé permanentek. Pro všechny permanentkáře bude vyhrazena tribuna Východ (z ulice Boženy Němcové), tedy i pro ty, kteří mají permanentní kartu na jinou tribunu. Na východní tribuně budou jasně vyznačená místa, která budou moci být obsazena. Všichni fanoušci musí dodržovat při sezení rozestupy. Sedět se bude vždy ob řadu a také ob místo. Toto pravidlo platí bezvýhradně pro všechny, a to i pro osoby žijící ve společné domácnosti. Míst na tribuně bude dostatek, přesto bude platit pravidlo, kdo dřív dorazí, ten bude mít lepší místo, protože si bude moci libovolně vybrat z volných míst. Zablokovaná místa na tribuně budou označená červenou páskou.

Ke vstupu na stadion nebude potřeba mít žádnou speciální vstupenku. Stačí mít pouze platnou permanentní kartu pro letošní sezonu a také další dokumenty spojené s nařízeními ministerstva zdravotnictví a Ligové asociace. Pro průchod turniketem bude potřeba vedle permanentní karty předložit také negativní test na COVID-19 (PCR nebo antigenní) ne starší než 48 hodin před výkopem utkání (nejstarší test musí být tedy z pátku po 15. hodině). Test lze případně nahradit potvrzením o prodělané nemoci (toto potvrzení nesmí být starší než 90 dnů) nebo potvrzením o proběhlém dokončeném očkování na COVID-19 starším než dva týdny.

Protest fanoušků Dynama. Za těchto nesmyslných podmínek odmítáme na stadion vstoupit, vzkazují

Skalní fanoušci Dynama odmítají fandit klubu na ochozech za aktuálně nastavených podmínek. V posledních kolech sezony proto hodlají svůj klub podporovat zpoza plotu. K celé situaci se vyjádřili na facebookové stránce Dynamofans.

Každý fanoušek musí také před vstupem na stadion odevzdat samoreportovací formulář o aktuální zdravotním stavu. Tento formulář bude možné vyplnit před turnikety u východní tribuny, avšak bude také možné si ho předem vytisknout, vyplnit doma a před stadionem již pouze odevzdat. Formulář můžete stáhnout ZDE. Pořadatelé pak do tohoto formuláře pouze doplní naměřenou teplotu, která bude návštěvníkům zápasu změřena před vstupem. Naměřená teplota nesmí být samozřejmě vyšší než 37,5°C. Bez všech těchto náležitostí nebude možné zápas s Pardubicemi navštívit.

Po vstupu do areálu stadionu musí mít fanoušci po celou dobu správně nasazený respirátor třídy FFP2, příp. KN95. Jak bylo uvedeno výše, sedět se bude moci pouze na předem určených místech (ob řadu a ob sedadlo).

Klub fanouškům zajistí testy v den zápasu

Jak bylo uvedeno výše, ke vstupu na stadion bude potřeba předložit laboratoří nebo lékařem potvrzený minimálně antigenní test, který nebude starší než 48 hodin před zápasem. Pro fanoušky by to znamenalo, že by se museli otestovat nejdříve až v pátek 7. května po 15. hodině odpolední. 

Klub ale pro fanoušky připravil možnost otestovat se přímo před stadionem! V neděli 9. května od 12 hodin bude u vstupu na východní tribunu připraveno mobilní odběrové místo, kde se bude možné před začátkem zápasu zdarma otestovat. Pokud budou chtít fanoušci této možnosti využít, klub na ně apeluje, aby ke stadionu dorazili s časovým předstihem, protože testování zabere určitý čas a zároveň se čeká minimálně 15 minut na vyhodnocení testu.

Každý permanentkář dostane od klubu šálu

Dynamo má samozřejmě velkou radost z toho, že se fanoušci opět vracejí na stadion. Proto se také klub rozhodl, že každý permanentkář, který v neděli dorazí na zápas s Pardubicemi, dostane po průchodu turniketem jako dárek klubovou šálu zcela zdarma.

Co je potřeba ke vstupu na stadion při zápase s Pardubicemi

  • Permanentní kartu pro letošní sezonu 2020/21
  • Vyplněný screeningový formulář, který je ke stažení ZDE a je potřeba ho odevzdat před vstupem na stadion.
  • Respirátor třídy FFP2, příp. KN95, který je potřeba mít po celou dobu utkání správně nasazen.
  • Jeden z následujících dokumentů ukázat u vstupu na stadion:
  • písemné potvrzení o negativním PCR testu na COVID-19 (ne starší než 48 hodin před časem výkopu utkání)
  • písemné potvrzení o negativním antigenním testu na COVID-19 (ne starší než 48 hodin před časem výkopu utkání)
  • potvrzení o dokončeném očkování proti COVID-19 (poslední dávka nesmí být mladší než 14 dní)
  • potvrzení o prodělané nemoci COVID-19 v posledních 90ti dnech

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva

Štítky České Budějovice, Dynamo, fotbal, Fortuna liga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.