OKRESNÍ FOTBAL: Stoprocentní "béčko" Rudolfova a Borek. Nejlepší střelec Dívčic znovu pálil ostrými

Druhé kolo má za sebou okresní přebor dospělých Českobudějovicka. A v úvodu sezony zůstaly stoprocentní dva týmy. Se šesti body jsou na čele tabulky hráči Rudolfova B a jen o skóre za nimi Borek. Borek hostil v těžkém utkání Zliv. Dostal se sice do vedení, ale ve 23. minutě už prohrával 1:2. V prvním poločase ještě dokázal srovnat a ve druhém pak dvěma brankami rozhodl o vítězství. Rudolfov B zvládl své druhé vítězné utkání v sezoně klidněji. S Novými Hrady odehrál bezgólový první poločas. Ve druhém se dostal do vedení, na které dokázali hosté odpovědět, ale na další dva zásahy už ne.

Zajímavé utkání viděli i diváci na hřišti v Dubném, kde hraje domácí zápasy Jankov B. Ten vedl po poločase nad Srubcem 1:0, aby nakonec duel skončil remízou 4:4 a ve druhé pětačtyřicetiminutovce viděli diváci sedm branek.¨

Nejrychlejší gól tohoto ročníku okresního přeboru zaznamenal římovský Petr Žáček, který se proti Loko České Budějovice trefil hned v první minutě a jeho tým vyhrál 3:1. Loko České Budějovice B je jediným týmem, který ještě v rozehraném ročníku nezískal ani bod.

Okresní přebor, 2. kolo

Borek - Zliv 4:2 (2:2)
Branky: 13. Horejš Libor, 32. Michal Martin, 61. Hájek David, 66. Horejš Radek - 16. Hanousek Radek, 23. Slavík Jakub

Úsilné - Borovany 1:5 (0:4)
Branky: 80. Salibašić Mirnes - 11., 20. a 82. Bujnovský David, 33. Zavřel Otakar, 42. Bujnovský Nikola

Žabovřesky - Dobrá Voda 1:1 (0:1)
Branky: 87. Velík Miroslav - 45. Serbin Dmytro

Římov - Loko ČB B 3:1 (1:0)
Branky: 1. a 59. Žáček Petr, 51. Brožka Radek - 87. Fošum Robert z penalty

Jankov B - Srubec 4:4 (1:0)
Branky: 42. Maurer Matěj, 51. a 73. z penalty Hüttner Martin, 83. Beníšek Jakub - 49. Janoušek René, 58. Kubíček Kamil, 69. Hanousek Jiří, 86. Hanzal Robert

Rudolfov B - Nové Hrady 3:1 (0:0)
Branky: 58. Justin Jan, 63. Keřka David, 66. Kocina Martin - 62. Brousek Jakub

Hluboká B - Olešník B 1:1 (1:1)
Branky: 43. Kössl Patrik - 10. Lisner Vladimír

III. třída, 2. kolo

Ve III. třídě už se do hry zapojily i týmy Kamenné a Nových Hodějovic, které si vzájemný zápas prvního kola odložily. Kamenná do ročníku vstoupila vítězně, když doma porazila Mladé B 5:1. Nové Hodějovice v souboji s Černým Dubem třikrát dotahovaly a nakonec vybojovaly bod za remízu 3:3. Stoprocentní jsou zatím v úvodu sezony Lipí, které tentokrát zdolalo Kamenný Újezd B, a Včelná, která porazila Mokré. Nejlepší střelec Dívčic Michal Ježek znovu pálil ostrými. Po šesti gólech z úvodního utkání přidal další dva na hřišti Týna. Místní rezerva ale branek dala pět a radovala se z vítězství 5:2. To nic nemění na faktu, že dívčický kapitán dal osm z devíti branek svého týmu v novém ročníku.

Kamenná – Mladé B 5:1 (2:1)
Branky: 8. Kořínek Vlastislav, 39., 74. a 88. Kořínek Tomáš, 76. Syrovátka Miroslav - 13. Novotný Milan

Mokré - Včelná 1:4 (1:3)
Branky: 13. Dvořák Patrik - 11. a 40. Gruber Jan, 19. Tondl David z penalty, 64. Polanský Ondřej

Nové Hodějovice - Černý Dub 3:3 (2:2)
Branky: 15. Hrubý Petr z penalty, 32. Rudolf Michal, 82. Trachta Jiří - 3. Pojar David, 23. Kapoun Filip z penalty, 72. Tomáš Ondřej

Lipí - Kamenný Újezd B 5:1 (2:1)
Branky: 12. Cihlář Adam, 31. a 66. Wegenkittl Ondřej, 61. Dychtl Tomáš, 72. Svobodný Jiří - 29. Pfauser David

Týn B - Dívčice 5:2 (0:0)
Branky: 50. Voneš Ondřej, 52. Melnykovskyi Sergii, 75. Stoklasa Lukáš, 80. a 89. Maruška David - 60. Ježek Michal, 83. Ježek Michal

Lišov B - Horní Stropnice 6:0 (3:0)
Branky: 1. a 20. Kandl Petr, 37. a 77. Šrom Oldřich, 70. a 88. Burda Lukáš

Čtyři Dvory B - Chrášťany 0:2 (0:1)
Branky: 4. Vaníček František, 75. Vomáčka Josef