Počasí dnes22 °C, zítra15 °C
Středa 15. května 2024  |  Svátek má Žofie

Domácí příprava s druholigovým soupeřem Dynamu nevyšla

Jediné přípravné utkání před startem Synot ligy v domácím prostředí se fotbalistům budějckého Dynama nepovedlo. Na umělé trávě Sportovního centra mládeže na Složišti podlehli druholigovým Pardubicím 0:2. Východočeši byli oproti svěřencům trenéra Urbana mnohem produktivnější.

Hosté vstřelili vedoucí branku ve 12. minutě. Nepokrytý Jeřábek našel volného Michala Petráně a bývalý hráč Dynama přesnou střelou pod břevno rozvlnil síť za Křížkovými zády.

Jihočeši byli v průběhu prvního poločasu aktivní, do slibných šancí se dostali Škoda a Švantner, gólman Frydrych ale držel pardubickému týmu těsné vedení 1:0.

Na rozdíl dvou branek odskočili Pardubičtí v 60. minutě po hlavičce Radima Fikejze, jenž předskočil Podstavka po centru od Závišky - 0:2. A když Škoda pět minut před koncem neproměnil trestný kop, o vítězství perníkářů už nebylo pochyb.

Do startu české nejvyšší fotbalové soutěže sehraje Dynamo ještě dvě přípravná utkání na hřištích soupeřů. Příští neděli nastoupí proti Rapidu Vídeň a v sobotu 14. února jej čeká generálka v Teplicích.

Úvodní jarní kolo Synot ligy sehrají průběžně dvanácté České Budějovice ve Štruncových sadech s lídrem tabulky, Viktorií Plzeň. Poprvé doma se představí v sobotu 28. února od 17 hodin proti Zbrojovce Brno, na kterou mají v polovině sezoně dvoubodový náskok.

SK Dynamo České Budějovice - FK Pardubice 0:2 (0:1)

Branky: 12. Petráň, 60. Fikejz. ŽK: 1:0 (Podstavek). Rozhodčí: Jílek - Vrchota, Urban. Diváci: 100.

SK Dynamo České Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel (74. Havel), Podstavek, Hanzlík - Pešek, Kladrubský (46. Volešák), Švantner (74. Řezáč), Škoda - Kalod (46. Vaněk), Linhart. Trenér Luboš Urban.

FK Pardubice - 1. poločas: Frydrych - Pospíšil, Bedenka, Vencl, Kakrda - Kim, Jeřábek, Kudrna, Fousek - Petráček, Petráň, 2. poločas: Ptáček - Pospíšil, Bedenka, Jeřábek, Prokopec - Záviška, Kudrna, Řezníček, Dostálek - Fikejz, Petráček. Trenér Jaroslav Míchal.

Štítky fotbal, SK Dynamo České Budějovice, FK Pardubice, příprava, Luboš Urban, 1. česká fotbalová liga, Michal Petráň, SK Rapid Wien, FK Teplice, FC Viktoria Plzeň, FC Zbrojovka Brno