Jihočeši v novém roce poprvé vítězně. Udolali Žižkov

Druhé utkání přípravné Tipsport ligy fotbalistům budějckého Dynamo vyšlo. Po sobotním šestigólovém debaklu s Duklou Praha dnes porazili Jihočeši na umělce Slavoje Vyšehrad jiný celek z hlavního města - druholigovou Viktorii Žižkov. O góly se postarali Michal Škoda a Richard Kalod.

Duel skupiny B nabídl hned několik gólových příležitostí, proměnit je však dokázali pouze svěřenci trenéra Urbana. Do vedení šli už ve 3. minutě, když se na malém vápně prosadil Michal Škoda.

Pražané na mladého budějckého brankáře Kamila Hajduška ani jednou nevyzráli, přestože hned několikrát neměli fotbalisté třetího celku tabulky Fotbalové národní ligy ke skórování daleko.

Po dvaceti minutách hry druhého poločasu zvýšil hlavou po centru od Škody na 2:0 Richard Kalod a pojistil vítězství Dynama. To už do konce neinkasovalo a získalo v zimním turnaji první body.

Další duel v základní skupině Tipsport ligy čeká na jihočeské fotbalisty tuto neděli proti dalšímu celku druhé nejvyšší tuzemské soutěže - FC Graffin Vlašim.

SK Dynamo České Budějovice - FK Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)

Branky: 3. Škoda, 65. Kalod. Hráno bez karet. Rozhodčí: Langmajer - Mudra, Szikszay. Diváci: 200.

SK Dynamo České Budějovice: Hajdušek - Řezáč (46. Dvořák), Lengyel, Jarabica (46. Podstavek), Hanzlík - Linhart, Benát, Kladrubský (73. Havel), Vaněk (46. Volešák) - Švantner (46. Kalod), Škoda. Trenér Luboš Urban.

FK Viktoria Žižkov: Pokorný - Madej, Podrazský, Peterka, Opluštil, Souček, Šťastný, Hašek, Bartošák, Reiter, Voltr. Trenér Jindřich Trpišovský.

Štítky fotbal, SK Dynamo České Budějovice, FK Viktoria Žižkov, Tipsport liga, skupina B, příprava, Michal Škoda, Richard Kalod, fotbalista, FK Dukla Praha, FC Slavoj Vyšehrad, Luboš Urban, 2. česká fotbalová liga