čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Poprvé doma a první výhra. Motor těsně přehrál Pavlodar

Motor se poprvé v přípravě představil na domácím ledě. Čekal jej kazažský Pavlodar. Utkání možná herně ani výsledkově dlouho dobu nevycházelo podle představ. Nově složený českobudějovický tým si se soupeřem nakonec těsně poradil. Po dvou trefách Martina Nováka zvítězil 2:1.

První třetina začala vlažně. Pavlodar začal poměrně aktivně, avšak na Strmeně si zpočátku nepřišel. I Motor se pomalu rozjížděl. Aktivní byl především Martin Novák. Ilja Rumjancev byl v brance zatím velmi jistý a nepřipouštěl vážnější komplikace. Oba celky do konce třetiny odolávaly. Žádný z týmů se z přesné trefy neradoval, a tak se šlo do dalšího dějství na nerozhodného stavu.

Od startu prostředního dějství už to bylo o něčem jiném. Ihned ve 22. minutě se prosadil Martin Novák, a to po dobré přihrávce od Václava Karabáčka. Za zmínku stojí také bitka, jež se odehrála mezi Martinem Beránkem a hostujícím Išmametěvem. Obránce Pavlodaru rozdal pár úvodních ran, pak se oklepal i domácí mladý útočník a zahanbit se rozhodně nenechal. Od té chvíle držel Motor Rumjanceva v permanenci, avšak bez kýženého efektu. Ke konci periody se Kuršuk vrhl na Gilberta, který si nenechal nic líbit. Kuršuk nesportovně pokračoval v souboji na zemi, a tak musel pykat – byl vyloučen do konce utkání. Možná i to nahecovalo kazašský tým k vyrovnání. Z předbrankového prostoru se trefil Pavel Rozvadovsky, který využil toho, že budějovický brankář vyrazil kotouč jen před sebe – 1:1.

Nicméně i z kraje další periody se Motor střelecky prosadil. A opět to byl Martin Novák, jenž rozradostnil domácí příznivce. Pak bylo k vidění dost šancí na obou stranách. Přečíslení dva na jednoho nejprve neproměnil Rozvadovsky, záhy měl parádní pozici také Karabáček, nicméně brankáři v obou případech hráli prim. Do konce zápasu se skóre neměnilo, Motor vyhrál těsně 2:1.

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Irtyš Pavlodar 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. M. Novák (Karabáček, Pýcha), 41. M. Novák (Karabáček, Hawerchuk) – 39. Razvadovsky (Putilov, Žiljakov). Rozhodčí: Pražák, Jílek – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8, navíc Kuršuk os. trest do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2 730. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Motor: Strmeň – Pýcha, Pavlin, Vydarený, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Christov, Prokeš, Veselý – M. Novák, Gilbert, Hawerchuk – Karabáček, Přikryl, P. Novák – Beránek, Venkrbec, Holec

Pavlodar: Rumjancev – Volgin, Išmametěv, Kuršuk, Lipin, Namestnikov, Miljukov, Moškarev, Putilov – Ajdaš, Atachanov, Volkov – Žiljakov, Makuckij, Mitěnkov – Sošnikov, Samoljov, Titov – Razvadovsky, Štefan, Děmidov – Gasnikov

Autoři | Foto hcmotor.cz

Štítky Motor, výhra, domácí, Pavlodar

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.