čtvrtek 5. prosince 2019 Jitka

Cíl je jasný, Budějce chtějí postoupit do extraligy

S jednoznačným cílem postoupit do extraligy vstoupí do nové sezony hokejisté prvoligových Českých Budějovic. Jihočeši opustili elitu v roce 2013, kdy společnost Mountfield převedla licenci na extraligu do Hradce Králové. V předešlém ročníku se Motor probojoval až do baráže, kterou však nezvládl. V nadcházející sezoně ale do extraligy postoupí vítěz první ligy přímo.

„Naše cíle se nemění, chceme postoupit do extraligy. Chceme hrát agresivní, atraktivní a útočný hokej a chceme do týmu zabudovat další mladé hráče. A lákat diváky na stadion," řekl prezident klubu Roman Turek na dnešní tiskové konferenci.

Změnu v systému postupu a sestupu mezi extraligou a první ligou si Jihočeši pochvalují. „Za mě je vítaná změna, že se nehraje baráž. Je to po sportovní stránce uděláno lépe, když vítěz první ligy automaticky postoupí do extraligy. A i systém se mi líbí, bude se hrát více atraktivních zápasů s týmy, se kterými se pak můžeme potkat v play off," řekl trenér Václav Prospal.

Vedle zrušení baráže byl totiž upraven i hrací systém první ligy. Druhá nejvyšší soutěž bude rozdělena na tři části. Po dvoukolové základní části se liga rozdělí na dvě skupiny po osmi, následovat bude klasické play off i s předkolem.

České Budějovice si ale uvědomují, že aspirantů na postup bude více. „Zápasy našich přímých konkurentů jsem ale neviděl. Nahoře může hrát Jihlava, Poruba, Vsetín, ale i jiní. Soustředíme se hlavně na sebe. Chceme nechat na ledě všechno a v sezoně uspět," řekl Prospal.

Počítá s tím, že Motor bude v průběhu sezony tým ještě posilovat. "Nezdráhám se odpovědnosti, ale nyní se soustředíme hlavně na sebe. Až uvidíme soupeře v ostrých zápasech, můžeme pak soudit," dodal bývalý vynikající útočník, který vede tým jako hlavní kouč druhou sezonu.

Autoři | Foto hcmotor.cz

Štítky sport, hokej, Motor, Chance liga

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.