Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Motor doma rozcupoval Ústí a je stále stoprocentní

Ve třetím kole Chance ligy si budějovický Motor hravě poradil s Ústí nad Labem, když bral tři body za vysokou výhru 9:1. Budějovičtí potvrdili výbornou střeleckou formu z Kadaně a i dalšímu soupeři nasázeli vysoký počet branek. Hattrickem se o destrukci Ústí postaral Lukáš Endál.

Jihočeši byli nabuzení šestibodovým ziskem v prvních dvou kolech a měli tak raketový vstup do první třetiny. Prvních deset minut se hrálo prakticky jenom v pásmu Ústí, což se velice rychle projevilo na průběžném skóre. Úvodní branku obstaral Lukáš Endál, když využil pasu od Jakuba Babky. Další brzy poté přidal Jan Veselý, pro něhož to byl už šestý gól v novém ročníku Chance ligy. Třetinu snů završili Pýcha s Babkou, kteří se postupně zasadili o třetí a čtvrtou branku v zápase.

I ve druhé třetině Motor kontroloval hru a navrch přidal další přesný zásah. Roman Přikryl přistrčil ve středním pásmu kotouč pro Lukáše Endála, který si nabruslil do své oblíbené pozice a rutinérsky zakončil. Další gól mohl přidat Kanaďan Gilbert, ale v pondělní podvečer neměl střelecké štěstí.

Ve třetí třetině domácí tým znovu rozjel gólovou mašinu. Po dalších dvou přesných trefách zkompletoval hattrick Lukáš Endál, prosadili se i Karel Plášil a Roman Přikryl. Domácí fanoušci mocně toužili po vstřelení desátého gólu, jenže přišlo jen snížení z hole ústeckého Procházky.

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Slovan Ústí nad Labem 9:1 (4:0, 1:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 3. Endál (Babka, Plášil), 6. J. Veselý, 9. Pýcha (Lytvynov), 16. Babka (Gilbert, Endál), 26. Endál (R. Přikryl), 44. Šimánek (Pýcha), 47. R. Přikryl (Prokeš), 50. Endál (Gilbert), 51. Plášil (Šimánek) – 58. O. Procházka (Vildumetz). Rozhodčí: Souček, Valenta – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:7.  Diváci: 5138 . Střely na branku: 52:26 . Zblokované střely: 20:7. Vhazování: 54% : 46%.

Motor: Strmeň – Pavel, Suchánek, Pýcha, Lytvynov, Vydarený, Plášil– Christov, Venkrbec, Holec – M. Novák, J. Kloz, J. Veselý – Babka, Gilbert, Endál - Prokeš, Přikryl, Šimánek - Beránek.

Ústí: Stahl (21. Hamalčík) – Vl. Brož, Hes, M. Zdvořáček, Müller, Zich, Veber - Kružík, Roubík, J. Havel – O. Procházka, Vildumetz, Severa – O. Bláha, Maršoun, Jelínek – Wojnar, Kalaj,Zukal.

Ohlasy po zápasu:

Václav Prospal (Motor): "Povedl se nám začátek, který udal ráz celému zápasu. Ve druhé třetině tempo trochu opadlo, ale ve třetí nám tam napadaly další góly."

Vladimír Evan (Ústí): "Po dvou slušných zápasech jsme propadli a domácí nás od začátku přehrávali ve všech činnostech. Neomlouvá nás ani absence pěti zraněných hráčů."

Autoři | Foto Matěj Večeřa

Štítky hokej, Motor, výhra, Lukáš Endál, Madeta Motor České Budějovice, FK Ústí nad Labem, 1. česká hokejová liga, Roman Přikryl, Sportovní klub Kadaň, Jan Veselý, Karel Plášil, ČEZ, HC Slovan Ústí nad Labem

Motor doma rozcupoval Ústí a je stále stoprocentní  |  Hokej  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech