Vytvářeli jsme si tlak. Je škoda, že to nedotáhneme, smutní Adam Kubík

Dal první dva své góly v extraligovém play-off. Přesto Adam Kubík neskrýval velké zklamání po třetím duelu čtvrtfinálové série. Motor prohrál před vyprodanou Budvar arénou těsně 3:4 a v pátečním duelu budou Jihočeši odvracet proti čtyřnásobnému obhájci titulu vypadnutí.

Adame, další těsná prohra. Takto těsně po zápase převažuje asi velké zklamání.
Samozřejmě. Myslím si, že jsme nehráli vůbec špatně, měli jsme své šance. Vytvářeli jsme si tlak a je velká škoda toho, že nedokážeme takový zápas dotáhnout do vítězného konce.

Kde se podle vás zápas lámal?
Já si myslím, že ve druhé třetině jsme měli výborný tlak, škoda, že jsme nenavázali. Ve třetí třetině jsme byli trochu nervózní, tak mi to alespoň přišlo. Začali jsme dělat chyby, odskakovalo nám to, z čehož pramenil potom i inkasovaný gól.

V úvodní třetině padlo hned pět branek, tedy dokonce více než za dvojzápas v Třinci. Čím to?
Dali jsme konečně gól. Zas na druhou stranu jsme ale zase blbé góly dostali. Jsme ale rádi, že nám něco padlo. Zítra musíme na to navázat a dát těch gólů více.

Třinec ovládl přestřelku a Motor je zápas od konce sezóny

Vyřazovací boje pokračují ve vysokém tempu a Jihočeši hráli první domácí zápas za nepříznivého stavu dvou proher. I do tohoto duelu vstoupili lépe Oceláři, když se dostali do vedení. Motor srovnal, střeleckou smůlu prolomil Adam Kubík, který se v...

Pro vás osobně premiérové branky v play-off. Jak jste si užil alespoň tento individuální počin?
Samozřejmě teď je velké zklamání z toho, že jsme prohráli. Jsem ale rád, že jsem nějakým způsobem mohl pomoci týmu a zítra musíme na to navázat.

Zápas již provázelo více emocí, drobných strkanic. Nabrala série ten správný play-off mód?
Nám už nic jiného nezbývá, než se jim dostat pod kůži a nějakým způsobem to zkusit změnit. Snažíme se do nich jít, aby věděli, že je nečeká nic lehkého.

Hnala vás opět vyprodaná Budvar aréna. To se hraje určitě jinak než na nepřátelském ledě soupeře, že?
Tady je vždycky skvělá atmosféra, bylo jasné, že přijde plný dům. Jsme za to moc rádi. Věříme v to, že přijdou zítra znova, že nad námi nezlomili hůl a poženou nás k výhře.

Zítra se jde na to znovu. Teď bude asi nejdůležitější správná regenerace.
Určitě. Dobře se najíst, dobrý spánek a zítra na to jdeme znovu. Musíme hrát jako ve čtvrtek a využívat své šance. Je potřeba hrát zezadu, abychom nedostávali tolik gólů. Věřím, že to zvládneme a pojedeme do Třince.