úterý 28. září 2021 Václav

Volejbalisty Budějovic posílili blokař Sedláček a navrátilec Michal Kriško

Volejbalisté Českých Budějovic hlásí dvě posily. Z Ostravy přichází do stříbrného celku uplynulé extraligové sezony reprezentační blokař Oliver Sedláček a po šesti letech se do Jihostoje vrací univerzál Michal Kriško, který hrál naposledy za libereckou Duklu.

Třiadvacetiletý Oliver Sedáček doplní v sestavě blokařů zkušeného kapitána Radka Macha a mladíka Josefa Poláka. „Chtěl jsem se posunout v kariéře. Měl jsem více nabídek, i ze zahraničí, ale šanci hrát za Jihostroj jsem vyhodnotil jako nejlepší," řekl na webu klubu.

Po šesti sezonách se do Jihostroje vrací Michal Kriško. V minulé sezoně trápil Jihočechy v libereckém dresu. V Českém poháru byl hlavním strůjcem úspěšného tažení Liberce, který v semifinále Jihostroj vyřadil. Jeho nebezpečných útoků už se ale na jihu Čech obávat nemusí. „Michal podával v minulé sezoně parádní výkony. Nepřehlédnutelný byl hlavně v poháru, kde Liberci výrazně pomohl k vítězství. Pokaždé, když jsme hráli proti Liberci, byl pro nás velkou hrozbou,“ říká Robert Mifka.

Kriško by měl vytvořit údernou dvojici s Kanaďanem Caseyem Schoutenem. „Těším se na návrat do týmu, který dobře znám. A hlavně doufám, že už v příští sezoně budou moct chodit fanoušci do haly. V Budějovicích je totiž vždycky skvělé publikum," řekl Kriško.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Homolka

Štítky Sport, volejbal, muži, České Budějovice, Sedláček, Kriško

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.