Jihostroj porazil Odolenu Vodu 3:0 a získal bronzové medaile

Třetí utkání o třetí místo bylo od začátku v režii Jihostroje. Českobudějovický klub si vytvořil náskok od prvních výměn a soupeře z Odoleny Vody nepustil ani v jednom setu na dvacet bodů. Jihostroj zvítězil 3:0 a získal bronzové medaile. Odolena Voda předvedla v sérii o třetí místo sympatický výkon a končí sezonu na čtvrtím místě.

Do třetího utkání o třetí místo vstoupil lépe Jihostroj, který nastoupil na soupeře v domácím prostředí. Domácí fanoušci výborně povzbuzovali a táhli svůj tým hned od prvních výměn za vítězstvím. Pozadu nezůstali ani příznivci Odoleny Voda, která vypravila na jih Čech celý autobus. Domácí vedli v průběhu utkání už 15:7 a dlouho dopředu bylo jasné, kdo v prvním setu zvítězí. Jihostroj opanoval první sadu 25:14.

Druhý set pokračoval Jihostroj ve skvělé jízdě. Ten tam byl výkon z Odoleny Vody, kdy se českobudějovickému klubu vůbec nedařilo. Hosté se snažili, ale nedokázali Jihostroji vzdorovat. Schouten a zejména blokař Sedláček hráli skvěle a oba pomohli šesti body Českým Budějovicím k vítězství 25:15 v setu.

Jihostroj vyhrál poslední utkání sezony a slaví bronzové medaile. Foto: Petr Tibitanzl

Ve třetím setu se čekalo, zda dovede Odolena Voda ještě vzdorovat ve formě hrajícímu Jihostroji. Domácí však drželi otěže utkání pevně v rukou. Od poloviny setu si Jihostroj vytvořil dobrý náskok, který udržel až do konce utkání. Hosté bojovali a předvedli sympatický výkon. Ani ve třetím setu se ale nedostali na dvacet bodů. Jihostroj vyhrál i třetí set a mohl převzít bronzové medaile. Po utkání fanoušci obou táborů předvedli pěkné gesto, když vyvolávali jména týmů opačného tábora.

Ohlasy

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Byl to jeden z našich lepších výkonů. Od začátku zápasu jsme dobře podávali i bránili. Hlavní ale je, že jsme i výborně útočili, což se nám v posledních zápasech nedařilo. Jsem moc rád, že jsme zakončili sezonu vítězstvím bronzových medailí.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Je úžasný pocit mít na krku medaili a zakončit kariéru s medailí na krku. Ještě navíc před plnou halou a před lidmi, které mám rád.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Budějovice byly lepší. My jsme od začátku tahali za kratší provaz. Stoilovič nebo Schouten udělali série na servisu. Jihostroj je zaslouženě třetí.“

Matyáš Démar (AERO Odolena Voda): „Budějovice nás přehrály ve všech činnostech. Chtěl bych poděkovat fanouškům i celému klubu za tuto sezonu. Škoda, že jsme neskončili s medailí na krku, ale příští sezonu budeme zase bojovat.“

Autoři | Foto Dan Kubát

Štítky volejbal, Jihostroj, soutěž, sport, České Budějovice, Odolena Voda, bronzová medaile, VK Jihostroj České Budějovice, Aero Odolena Voda, Česko, Radek Mach, Matyáš Démar