Počasí dnes15 °C, zítra17 °C

Jihostroj nezačal dobře, ale nakonec Ostravu porazil 3:1

Necelé tři dny se radovali volejbalisté Dukly Liberec z vedení v tabulce extraligových volejbalistů. Televizní utkání, které se hrálo v pondělí večer, vyhráli Budějčáci se ztrátou jednoho setu a se třemi body v kapse se vrátili na pozici lídra soutěže. Přitom svěřenci trenéra Jana Svobody nezačali vůbec dobře...

V dohrávce 24. kola volejbalové Uniqa extraligy porazili volejbalisté budějckého Jihostroje v domácím prostředí Ostravu 3:1.

I když prohráli po vlažném výkonu první set, v dalších třech sadách už měli navrch a vrátili se tak do čela tabulky základní části. Na druhý Liberec mají opět náskok dvou bodů, čerstvě poražené Ostravě pak na rozdíl devíti bodů.

Televizní utkání nezačali vůbec dobře, brzy na výborně bránící slezský celek ztráceli až tři body. Náskok sice po sice na chvíli srovnali, ale z vítězství se nakonec radovali lépe hrající hosté.

Druhou sadu už zvládli mnohem lépe, po celý jeho průběh určovali tempo hry a zápas vyrovnali na 1:1 na sety. Nepříznivý vývoj nezvrátil ani za týden padesátiletý ostravský veterán na nahrávce Petr Štika, který se na chvíli objevil na palubovce.

Třetí dramatickou bitvu získali mistři stejným poměrem, tentokrát už se na vítězství ale více nadřeli. Stejný průběh pak měl i set čtvrtý, ve kterém domácí tým výborně útočil a v poklidu si dokráčel pro vítězství.

Trenérovi poraženého celku nebylo přiliš do řeči. „Odehráli jsme první set velmi dobře, ale pak jsme nepochopitelně polevili. Pak už jsme se moc nechytili, dělali jsme spoustu chyb a špatně jsme dohrávali ubráněné balony. A poté už nám Budějce ujely a dohrávaly zápas v klidu,“ sdělil Zdeněk Šmejkal.

Trenér Jihostroje po utkání řekl: „Hrálo se vyrovnané utkání. Mrzí mě, že jsme v začátku jen dotahovali, ale Ostrava nás přehrála a zaslouženě vyhrála. Ale pak se nám podařil nástup do druhého setu, i přes malý výpadek jsme se drželi nahoře. Tento set byl klíčem k úspěchu. Dařilo se nám na bloku i v  poli, hodně nám pomohl i smečař Michálek, který naskočil na postu univerzála za Radka Motyse.“

Jihostroj České Budějovice – Ostrava 3:1 (-20, 21, 21, 18)

Čas: 108 minut. Rozhodčí: Labašta, Hudík. Diváci: 400.

Č. Budějovice: Zapletal, Motys, Sukuba, Mach, Fila, Rojas, libero Juračka – Habr, Michálek Trenéři Jan Svoboda a Stanislav Pochop.

Ostrava: Haník, Miichalovič, Kubala, Široký, Správka, Mauler, libero Václavík – Fořt, Štika, Sobotka.  Trenér Zdeněk Šmejkal.