Počasí dnes7 °C, zítra7 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Volejbalisté Jihostroje přejeli Příbram a jsou ve finále

Příbram – Rok čekali volejbalisté Českých Budějovic, než se podívají opět do finále domácí nejvyšší soutěže. Po tříletém panování nad českými sítěmi loni získali jen bronzové medaile, letos si ale zahrají o titul s Ostravou. Rozhodlo o tom šesté utkání semifinále v Příbrami, které vyhrál Jihostroj 3:0.

Domácí Kocouři byli očividně nalomení z předešlého zápasu, ve kterém jim svěřenci trenéra Petra Broma pěkně vyprášili kožichy. „Chtěli jsme dostat Příbram pod tlak, aby dělali více chyb, a to se podařilo,“ říkal po posledním duelu boje o finále českobudějovický kouč, kterého nahradí po sezoně příbramský Jan Svoboda. Brom má nyní šanci rozloučit se s jihočeskou metropolí čtvrtým titulem z pěti sezon.

V prvním setu Jihostroj získal brzy náskok a ten si udržel až do konce. Pokračoval ve stejném tempu, v jakém začal v pondělí doma. Středočeši neměli šanci, i když v koncovce druhého setu odvrátili několik mečbolů hostů (20:24). Třetí dějství už bylo opět jednoznačnou záležitostí českobudějovického týmu, který výborně bránil a byl lepší v útoku.

„Děkujeme moc fanouškům, kteří nám celou sérii moc pomáhali. Na finále už se těšíme,“ říkali hráči Jihostroje po utkání. „Bojovnost a nadšení nestačí, Budějovice byly jasně lepší,“ hodnotil reprezentační trenér vyřazení v sérii.

Příbram se utká se Zlínem o bronzové medaile, zatím co Jihočechy čeká bitva o mistrovský titul s Ostravou. Ta vyřadila ve čtvrtfinále Liberec a v semifinále 4:0 na zápasy druhý  tým základní části Zlín.

Vavex Příbram – Jihostroj České Budějovice 0:3 (-21, -23, -18)
Rozhodčí:
Hudík, Labašta. Čas: 80 min. Diváci: 1050. Konečný stav série: 2:4.

Štítky Příbram, Jihostroj, finále, České Budějovice, Ostrava, volejbalista, Jan Svoboda, Zlín