středa 11. prosince 2019 Dana

Jihočech Arnošt Petráček je dvojnásobným evropským šampionem

Světový rekordman a úřadující paralympijský šampion z Ria de Janeiro Arnošt Petráček potvrdil na mistrovství Evropy hendikepovaných plavců v irském Dublinu roli favorita ve své královské disciplíně, znakařské padesátce, a doplaval si pro zlato. Jihočech se tak stal dvojnásobným evropským šampionem, protože kraloval i padesátimetrové trati volným způsobem.

Poslední den evropského šampionátu v plavání hendikepovaných plavců v irském Dublinu opět cinklo pro české barvy zlato a opět v podání Jihočecha Arnošta Petráčka. Pro českého plavce je to tedy druhý titul mistra Evropy, který v Dublinu vybojoval, tentokrát ve své královské disciplíně na 50 metrů znak.


Hendikepovaný plavec z jihu Čech Arnošt Petráček vylovil z irských vod dvě evropská zlata. Zdroj: Facebook Arnošta Petráčka

Očekávaný postup do finále na znakařské padesátce Arnošt Petráček potvrdil včera, v neděli 19. srpna, v dopoledních rozplavbách, kdy trať zdolal v nejrychlejším čase ze všech zúčastněných plavců, a to za 42,21 vteřiny. Večer si pak zaplaval pro zlato časem 44,87 vteřiny, se kterým český držitel světového poháru prý sice nebyl vůbec spokojený, ale na první místo to stačilo.
Na druhém místě doplaval Estonec Topkin a třetí skončil Ukrajinec Vynohradetz.

Paralympijský vítěz Arnošt Petráček vybojoval na mistrovství Evropy v Dublinu dvě zlaté medaile na 50 metrů volný způsob a 50 metrů znak. Češi vylovili ještě další tři cenné kovy.

ČTĚTE TAKÉ: Jihočech Arnošt Petráček si v irských vodách doplaval pro evropské zlato

Rozhovor s úspěšným jihočeským plavcem připravujeme.

Autoři | Foto caths.cz

Štítky sport, plavání, hendikep, mistrovství Evropy, Dublin, Arnošt Petráček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.