čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Arnošt Petráček získal zlatou medaili a stal se mistrem světa v paraplavání

Plavec Arnošt Petráček si připsal další obrovský úspěch. Na mistrovství světa paraplavců na portugalské Madeiře získal českobudějovický sportovec zlatou medaili v disciplíně 50 metrů znak a stal se tak mistrem světa. Ve finále porazil novozélandského paraplavce Camerona Leslieho.

„Je to doma! Je to krásný pocit, ze závodu mám skvělý zážitek. Posledních pět metrů jsem trochu umíral, ale závod se mi líbil a užil jsem si ho,“ řekl Arnošt Petráček bezprostředně po vítězství na mistrovství světa paraplavců v portugalské Madeiře. 

Finálový závod v disciplíně 50 metrů znak se plaval včera večer a Petráček do něj postoupil z druhého místa. O zlatou medaili se utkal s novozélandským plavcem Cameronem Lesliem. Petráček trať zvládl za neuvěřitelný čas 49,94. 

Jihočeský plavec Arnošt Petráček si v plavání na znak na 50 metrů odváží stříbrnou medaili. Na hrách v Tokiu, kde obhajoval zlatou medaili z Rio de Janeira, nestačil na ruského sportovce Romana Zhdanova. Oba plavci překonali dosavadní světový...

Dnes nastoupil k dalšímu závodu na 50 metrů ve volném stylu. Zde už ale na zlatou medaili nedosáhl a zlato bral rival Leslie. Českobudějovický handicapovaný plavec se zítra vrací z Madeiry domů. „Děkuji, že jste v tom plavali celou dobu se mnou,“ vzkázal fanouškům na sociálních sítích.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto archiv Arnošta Petráčka

Štítky Arnošt Petráček, plavání, mistrovství světa, paralympijské plavání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.