středa 21. října 2020 Brigita

VOLBY 2020: Volit budou na jihu Čech i klienti domovů pro seniory v karanténě

Zhruba pět desítek klientů ze dvou domovů pro seniory v Jihočeském kraji ve čtvrtek odevzdá svůj hlas v krajských volbách. Jde o lidi z domovů v Libníči a v Dobré Vodě na Českobudějovicku, které jsou kvůli koronaviru v karanténě, a proto je volební komise s urnami navštíví ve čtvrtek. Novinářům to řekla Alena Karvánková ze správního odboru krajského úřadu.

"žádná komplikace to pro nás není. Klienti se na volby těší, protože jsme už měsíc v karanténě, takže to berou i jako vítanou změnu a rozptýlení," řekla ředitelka domova Libníč Eva Kysnarová. Dodala, že zájem volit projevilo 17 klientů.

Dalších 37 klientů chce odevzdat svůj hlas v domově pro seniory Dobrá Voda. "Žádné jiné zařízení tohoto typu v Jihočeském kraji v karanténě není," uvedla Karvánková.

Volby do krajských zastupitelstev se uskuteční v pátek 2. a v sobotu 3. října. Ve stejný termín budou lidé také vybírat senátora pro strakonický obvod. Dnes už hlasovali lidé v karanténě, kteří byli schopni sami dojet autem na určené místo. Volili na tzv. drive-in místech, která jsou v každém ze sedmi okresních jihočeských měst.

V kraji od začátku šíření nákazy koronavirem onemocnělo 2457 lidí. Z nich se zatím vyléčilo 1265. Aktuálně hygienici evidují 1177 případů. V karanténě v úterý večer bylo 289 lidí v kraji.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, volby, senát, sociální, kraje, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.