pondělí 26. září 2022 Andrea

Vyhledávání

Nalezené články: "Jan Schinko"

DRBNA HISTORIČKA: Sochu Jana Žižky měl dostat Tábor. Nakonec byla umístěna na budějcké náměstí

Jan Schinko připravil v dalším dílu Drbny historičky povídání o soše Jana Žižky z Trocnova. Ta byla na náměstí před radnicí slavnostně odhalena na začátku října 1951. Kde měla původně stát? A kdo je jejím autorem? I to se dozvíte v dnešním textu.

DRBNA HISTORIČKA: Dům číslo 29 v České ulici. Co znamená latinsky psaný chronogram na fasádě?

Jan Schinko se v dalším dílu Drbny historičky věnoval domu číslo 29 v České ulici. Před několika lety na něm byl opravený chronogram. Co přesně znamená? A jaký je jeho význam? I to se dozvíte v dalším textu budějckého historika.

DRBNA HISTORIČKA: Firma Julius Škrlandt sídlila v Rudolfovské ulici

V dnešním dílu Drbny historičky se autor podíval na historii firmy Julius Škrlandt, která sídlila na Rudolfovské. Víte, čím se firma zabývala? A proč z ní později Julius Škrlandt vystoupil? I to se dozvíte v dalším textu Jan Schinka.

DRBNA HISTORIČKA: Památník Adalberta Lanny přečkal a ustál několik politických režimů

První zářijový díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko Adalbertu Lannovi. Známý stavitel má mezi Kanovnickou ulicí a Lannovou třídou památník, který byl slavnostně odhalen v roce 1879. Proč ho museli postavit znovu? I to se dozvíte v dnešním textu.

DRBNA HISTORIČKA: Kněžská ulice pohledem Gustava Braunera. Jak ji namaloval?

Další díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko pohlednici profesora kreslení Gustava Braunera. Nebo alespoň té, na které je vidět část Kněžské ulice. Kromě této části Budějc se podíval i na samotného autora pohlednice.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Jan Schinko"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Jan Schinko"

Více profilů »

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.