úterý 28. září 2021 Václav

Vyhledávání

Nalezené články: "Jan Schinko"

DRBNA HISTORIČKA: Kněžská 28

čtvrtek, 23. září 2021, 15:03HistoričkaZ kraje

DRBNA HISTORIČKA: Kněžská 28

Čtvrteční díl Drbny historičky se tentokrát věnuje Kněžské ulici. Repsektive domu v této ulici, který je posledním domem s podloubím. Kdo všechno v něm sídlil? A proč se měl dům zbourat? I to se dozvíte v dnešním textu od Jana Schinka.

DRBNA HISTORIČKA: Jiráskovo nábřeží

Dnešním tématem Drbny historičky bude Jiráskovo nábřeží. Víte, jak se mu neoficiálně kolem roku 1900 říkalo? Kolikrát bylo pojmenováno, a po kom mu vlastně zůstalo pojmenování Jiráskovo? Velmi krátce se Jan Schinko podívá také na Sokolský ostrov.

DRBNA HISTORIČKA: Historie domu číslo 20 v Kněžské ulici

Dnešní díl Drbny historičky bude o domu číslo 20 v Kněžské ulici. Sídlil v něm František Beránek, který ve městě provozoval výrobnu lihovin, později také výčep a hostinec. Kvůli jeho přírodním vínům se dostal do sporu s Jaroslavem Filištejnem, který...

DRBNA HISTORIČKA: Banka Slavia

Čtvrteční díl Drbny historičky věnoval Jan Schinko Bance Slavia. Víte, kde v Budějcích sídlil její vrchní inspektorát? A kde byla později otevřena Pojišťovna Slavia? I to se dozvíte v dnešním pokračování.

DRBNA HISTORIČKA: Obchodní škola

I dnes připravil pro čtenáře Budějcké Drbny historik Jan Schinko další díl Drbny historičky. Ten se tentokrát věnuje obchodní škole, která byla na rohu ulic Resslova a Husova postavena v roce 1908. O několik let později se do ní nastěhovala Obchodní...

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Jan Schinko"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Jan Schinko"

Více profilů »

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.