úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Vyhledávání

Nalezené články: "povodně 2002"

POVODNĚ 2002: Škola byla asi jediné místo, kde povodeň trochu pomohla, říká bývalá učitelka

V době povodní byly naštěstí prázdniny. Ve škole tak nikdo nebyl. Základní škola Matice školské měla úplně zatopené sklepy. „To, jak vypadaly, když voda odtekla, bylo něco strašného,“ popisuje bývalá učitelka Růžena Kubánková.

POVODNĚ 2002: Musíme se začít chovat k přírodě jinak, tvrdí Barbora Šiftová

Byla to prý láska na první pohled. Tak stále mluví Barbora Šiftová z Českých Budějovic o stavení, které si se svým manželem před šestnácti lety vyhlédla a rozhodla se v něm natrvalo zakotvit. Toto slovo je na místě, dům je bývalým mlýnem a možná...

POVODNĚ 2002: Lidé při povodních nezlobili, měli jiné starosti, vzpomíná budějcký policista

Takový klid, jaký byl při povodních v srpnu 2002, za svou osmatřicetiletou službu u policie Milan Nechanický nepamatuje. Policisté v Českých Budějovicích v té době neřešili žádné případy trestné činnosti, všichni lidé totiž měli úplně jiné starosti.

POVODNĚ 2002: Měl jsem strach o životy kolegů, přiznává hasič Radek Suchan

Ačkoliv se evakuačních prací příliš neúčastnil, prožíval dramatické situace se svými kolegy. Radek Suchan působil na operačním středisku a pomáhal koordinovat práce hasičů, kteří zasahovali během povodní před patnácti lety přímo v terénu. A zatímco...

SLEDUJEME: Zprovozňují se důležité silnice, voda je na ústupu

V noci z úterý na středu 7. srpna 2002 se v Borovnici na Českobudějovicku změnil potok v řeku a na jihu Čech tím začaly povodně, které sužují především Malši. Situaci na jihočeských potocích a řekách sledujeme živě.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "povodně 2002"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "povodně 2002"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.