sobota 1. října 2022 Igor

Jihočeští policisté se zapojí do celoevropské akce Speed Marathon. Rizikové úseky vybrali lidé

Jihočeští policisté se ve středu připojí k celoevropské akci s názvem Speed Maraton. Kontrolovat budou hlavně dodržování rychlosti, ale neunikne jim ani technický stav vozidel, telefonování nebo jízda bez bezpečnostních pásů. Místa, na kterých se policisté objeví, vytipovali sami lidé.

Na speciální internetové stránce mohli lidé v rámci kampaně po celý únor zaznamenávat rizikové úseky. Výběr míst tak nebyl jen na policii.

Policisté dopravních inspektorátů budou ve středu kontrolovat vybrané rizikové úseky silnic a dálnic v celém kraji. Zaměří se hlavně na dodržování nejvyšší povolené rychlosti, ale neuniknou jim ani jiné dopravní přestupky, kterých se řidiči dopouští. Například jízda pod vlivem návykových látek, telefonování za jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, technický stav vozidel a podobně.

Policisté budou mít stacionární i mobilní stanoviště, které budou měnit dle pokynů a budou se pohybovat vozidly v barvách Policie ČR i v civilním provedení.

Autoři | Foto Jan Pešek

Štítky Speed Marathon, policie, kontrola

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.