Ani ne dva měsíce po propuštění z vězení začal osmačtyřicetiletý muž z Českobudějovicka znovu páchat trestnou činnost. Tentokrát se pustil do chat, které obýval, kradl v nich a ničil je. Aby po sobě zničil stopy, poléval je dezinfekcí. I přesto se ale policii podařilo známého recidivistu zadržet. Kromě toho pátrají po majitelích věcí, které měl muž u sebe.
Osmačtyřicetiletý muž se minimálně od února do května letošního roku vloupal do více než deseti chat na Prachaticku, Českobudějovicku, Českokrumlovsku a Jindřichohradecku. V chatách přebýval, jedl potraviny, které si tam majitelé nechali, a ničil zařízení a kradl. V minulosti už byl přitom za podobné činy odsouzen, vězení opustil letos na jaře.
„Trestnou činnost páchá zásadně sám, pohybuje se vždy pěšky, s krosnou na zádech. Na místech činu rozléval dezinfekci s tím, že myslel, že po sobě zničí všechny stopy. To se mu však nepovedlo,“ okomentovala mluvčí policie Štěpánka Schwarzová.
Na konci května ho v jednom z objektů dopadli policisté z Trhových Svinů. Zajistili dostatek důkazů, aby mohli pachatele stíhat pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.
Během zadržení u něj policisté našli věci, které pocházejí z trestné činnosti. Hledají proto jejich majitele. Není totiž vyloučené, že muž vykradl více objektů. „Pokud jste majiteli některých z odcizených věcí nebo víte, z jakého pochází objektu, kontaktujte, prosím, policii na telefonním čísle 158," dodala Schwarzová.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.