čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Českobudějovicko

RECENZE: Jurský svět je film, na který mnozí fanoušci čekali 20 let

Také jste si říkali, jak by asi vypadal film, který by ukázal Jurský park v provozu? Že jste něco takového chtěli vidět ve dvojce, a proto vás Ztracený svět zklamal? Po dlouhých 22 letech konečně přišla vaše chvíle. Dinosauři jsou zpět, a to ve...

Na náměstí bývala socha Jana Žižky. V tichosti ale o pár let později zmizela

Další čtvrtek znamená další díl Drbny historičky. Jan Schinko se věnuje budějckému náměstí a soše Jana Žižky, která zde měla krátké působení. Na konci šedesátých let pak bez fanfár zmizela.

Kdyby přišla nabídka běžet znova, neváhám a jdu do toho, říká Jiří Gruntorád

Říkají mu český Forrest Gump. Jiří Gruntorád uběhl skrz republiku 700 kilometrů za 24 dní! To vše jako poděkování svému bratrovi, který ho k běhu přivedl a byl mu v mládí oporou, kdy lékaři Jiřímu předpovídali, že se ve třiceti nebude moci hýbat....

Robert Bosch dosáhl loni rekordního obratu. Činil téměř patnáct miliard

Českobudějovická společnost Robert Bosch, která patří k největším výrobcům komponentů do aut, loni zvýšila meziročně obrat o 2,8 miliardy korun na 14,5 miliardy korun. Jde o nejlepší výsledek od založení společnosti v roce 1992.

Temelínští návštěvníci mohou podpořit hendikepované

Pomoci lidem s mentálním a kombinovaným postižením mohou návštěvníci Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Ještě dva týdny zde mohou nakoupit výrobky z chráněné dílny Rolnička a tím tak soběslavskou neziskovou organizaci podpořit.

Na Českobudějovicku unikal po havárii plyn z potrubí

Po havárii na potrubí unikal dnes ráno u Hůr na Českobudějovicku plyn. Na místě přibližně hodinu zasahovali hasiči. Nikdo z lidí nebyl při havárii zraněn ani ohrožen na životě, řekla novinářům mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Družba se rekonstruuje, hotovo bude v únoru příštího roku

U obchodního centra Družba se před pár dny rozjely stavební práce a někteří čtenáři Budějcké Drbny by rádi věděli, co že se to tam vlastně staví a zda je bude stavba nějak omezovat. Proto jsme se celé věci podívali na zoubek.

Národní tým přijel do Českých Budějovic a chce Francii oplatit dvě porážky

Česká volejbalová reprezentace už je v Českých Budějovicích. Ve středu se tak mohla v prostorech restaurace Masné krámy uskutečnit tisková konference národního týmu před domácím dvojzápasem Světové ligy s Francií, jehož první duel začne v pátek...

Motoráci porazili v přípravě fotbalovou Spartu

První vítězství v nové sezoně oslavili hráči Motoru na zeleném pažitu. Na hřišti Slavie u Malého jezu porazili pražskou Spartu. I když to byla jedenáctka žen. Budějčtí hokejisté zvítězili 6:3.

Od července čeká Budějce těžká zkouška, začne stavba preferenčního pruhu na Husově třídě

Pro cestující využívající městskou hromadnou dopravu v Budějcích se v brzké době opět o něco zlepší dojezdový čas do cíle. V nejbližší době začne výstavba preferenčního pruhu pro autobusy a trolejbusy projíždějící přes Husovu třídu. To však s...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.