Počasí dnes-2 °C, zítra-1 °C
Úterý 7. února 2023  |  Svátek má Veronika

Hejtmanka Stráská poděkovala mladým boxerským medailistům z mistrovství republiky za skvělou reprezentaci Jihočeského kraje

Matěj Velikovský a David Popovič, dva mladí boxeři z Českých Budějovic, si odnesli drobné dárky za zisk medailí na republikovém šampionátu České republiky. Ocenila je hejtmanka Ivana Stráská.

Desetiletý Velikovský, žák českobudějovické Základní školy Nerudova, získal bronzovou medaili a třináctiletý Popovič, žák Základní školy Hluboká nad Vltavou, vybojoval zlato. Mladé naděje pilují svůj talent v českobudějovickém Box Clubu táty Němce. Spolu s nimi se setkání s hejtmankou zúčastnil i předseda klubu Milan Beneš.

Klukům jsem moc pogratulovala k dosaženému úspěchu a poděkovala za skvělou reprezentaci kraje. Zároveň mě velice těší, že se v dnešní přetechnizované době najdou takovéto organizace, které vedou mladé lidi ke sportu a rozumné disciplíně,“ řekla hejtmanka Stráská.

Budějcký klub nese jméno zasloužilého mistra sportu a bronzového medailisty v těžké váze z olympijských her v Římě v roce 1960, mistra Evropy v roce 1963 v Moskvě a jedenáctinásobného mistra Československa - českobudějovického rodáka Josefa Němce. Založen byl v roce 2007 a jeho krédem je vychovávat nové boxery k zodpovědnosti, oddanosti pro danou věc a slušnosti.

Autoři

Štítky box, medaile, ocenění, hejtmanka, Box Club táty Němce, Ivana Stráská, Jihočeský kraj, Česko, České Budějovice, Josef Němec, olympijské hry, Milan Beneš, reprezentace, Evropa, Řím

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.