Počasí dnes22 °C, zítra20 °C
Pondělí 29. května 2023  |  Svátek má Maxim

Kriminalisté obvinili dva mladé muže z loupežného přepadení u Kamenného Újezdu

Budějčtí kriminalisté objasnili případ loupežného přepadení, který se stal začátkem října loňského roku u Kamenného Újezdu. Dva muži měli vylákat dalšího muže z Budějc na výpadovku směrem k Českému Krumlovu, kde ho napadli a okradli.

„Muži ve věku čtyřiadvacet a pětadvacet let vylákali dalšího muže ke společné jízdě z Budějc na výpadovku směrem k Českému Krumlovu, kde ho na konci obce měli oba pravděpodobně za použití násilí, fyzicky napadnout. Sebrali mu jeho osobní věci, finanční hotovost a doklady,“ popsal tiskový mluvčí policie Milan Bajcura. Dodal, že to jim ale nestačilo. Pod výhružkami dalšího ublížení na zdraví, nutili poškozeného, aby vykonával pokyny, které mu oba dávali.

Napadenému způsobili škodu za nejméně 44 500 korun. Oba jsou podezřelí ze spáchání zločinu loupež a přečinů omezování osobní svobody, vydírání a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Oba muži si převzali usnesení o zahájení trestního stíhání. Jeden z mužů je ve vazbě, druhý vyšetřován na svobodě. 

Foto Dominik Svoboda

Štítky napadení, loupež, České Budějovice, policie, Český Krumlov

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.