Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekNeděle, 26. října 2025, 18:00
Klub plastikových modelářů České Budějovice a Dům dětí a mládeže České Budějovice ve spolupráci s Jihočeským muzeem zvou na jednodenní výstavu a soutěž plastikových modelů Jihočeský kapr, která se koná v sobotu 1. listopadu 2025 v Jihočeském muzeu.
K vidění budou například letadla, vojenská technika, lodě, auta a jiné v různých měřítcích. Akce je otevřená nejen pro registrované modeláře, ale i pro širokou veřejnost. Jedná se o ukázku polytechnické výchovy a manuální zručnosti jednotlivých modelářů a dále je to jedna z možností využití volného času, jak pro děti tak dospělé.
Modelářství slouží k poznávání historie nejen válečných konfliktů, ale i rozvoje průmyslu a techniky vojenské i civilní. Při seznamování se s historií konkrétních typů modelář získá hluboké znalosti o dějinných událostech a souvislostech.
Doba konání pro veřejnost je od 9 do 16 hodin. Základní vstupné činí 70 Kč, děti do 12 let mají vstup zdarma. V rámci zakoupení lístku na tuto akci opravňuje vstupenka i návštěvu všech expozic a výstav v hl. budově muzea. V místě konání je možnost zakoupení jídla a pití. Pořadatelé nezajišťují místa k parkování.
Pro soutěžící je zajištěna také komentovaná prohlídka Archeoskanzenu Trocnov v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova (Trocnov 14, 373 12 Borovany). Doprava zajištěna. Bližší informace najdete v propozicích akce na webu Jihočeského muzea.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám