sobota 23. října 2021 Teodor

Na Krumlovsku proběhla dopravní akce. Přes čtyřicet řidičů se dopustilo přestupku

Vzhledem k vysoké nehodovosti na jihočeských silnicích se policisté vydali do terénu. V rozmezí od 4. července do 6. července. Hlídky zkontrolovaly 199 vozidel, z toho 43 řidičů se dopustilo dopravního přestupku. Důvodem bezpečnostně dopravní akce je především vysoká nehodovost posledních týdnů.

Sedmadvacet policistů se na Krumlovsku zaměřilo hlavně na dodržování povolené rychlosti, správné předjíždění, používání bezpečnostních pásů a dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech. Policistům neuniklo ani telefonování za jízdy. Hlídky zkontrolovaly celkem 199 aut.

„Čtyřicet tři řidičů se dopustilo dopravního přestupku. Například 13 řidičů překročilo nejvyšší povolenou rychlost. Dva řidiči nepoužili bezpečnostní pásy. Šest vozidel mělo nevyhovující technický stav a 1 řidič nepředložil doklad o pojištění odpovědnosti,“ uvedla tisková mluvčí policie Lenka Pokorná, která dodala, že žádný z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholu nebo omamných látek. 

Poslední tragickou dopravní nehodu řešili policisté včera na Jindřichohradecku. Řidička tam přehlédla světla na železničním přejezdu a vjela pod vlak. Na místě zemřela. Při dopravních nehodách na jihočeských silnicích zemřelo od začátku roku 42 lidí.

ČTĚTE TAKÉNa Jindřichohradecku se srazil vlak s autem. Řidička osobáku střet nepřežila

Foto Adéla Cinklová

Štítky kontrola, Českokrumlovsko, policie, řidiči, přestupek

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.