sobota 15. srpna 2020 Hana

Na Prachaticku a Českokrumlovsku se topily dvě děti, v nemocnici zemřely

Jihočeští policisté vyjížděli během úterka ke dvěma oznámením o tonutí dítěte. Bohužel obě události měly tragickou dohru. Na místech zasahoval záchranářský vrtulník a děti transportoval k dalšímu ošetření do nemocnic. Obě děti ale v uplynulý den bohužel zemřely.

K první události byli policisté zavoláni na Prachaticko, kde se dítě topilo v jednom z obecních rybníků. V druhém případě se jednalo o tonutí dítěte v jezírku u rodinného domku na Českokrumlovsku. 

„V obou případech na místech zasahoval záchranářský vrtulník a poškozené přepravil k dalšímu ošetření do nemocnic. Obě děti ale v uplynulý den bohužel zemřely. Obě tyto události a okolnosti neštěstí, s ohledem na rodiny a věk poškozených, nebudeme více komentovat,“ uvedla tisková mluvčí policie Lenka Krausová

Policisté apelují na rodiče a příbuzné, aby své děti měli pod kontrolou a ve vodě se pohybovali v jejich blízkosti. „Děti jsou v letních měsících velice ohroženou skupinou, a to jak při sportech, tak právě při koupání. Vteřina nepozornosti může bohužel změnit navždy životy celých rodin,“ uzavřela mluvčí. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo8 čtenářů

Štítky tonutí, policie, Prachaticko, Českokrumlovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Lubomír Ocelka

A jakého sportu se tento článek týká? Plavání? :-(

středa, 22. července 2020, 01:31

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.