neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Jindřichohradecko

Mezinárodní den archeologie o víkendu připomene i hrad Landštejn

V sobotu 17. října si svůj mezinárodní den užijí archeologové a celkově fanoušci archeologie. O nadcházejícím víkendu se k události připojí také hrad Landštejn.

Ve Slavonicích kontrolují policisté každé auto jedoucí z Rakouska

Policisté a celníci na hraničních přechodech ve Slavonicích a Nové Bystřici na Jindřichohradecku od rána kontrolují všechna vozidla, která přijíždějí do Česka z Rakouska. Víkendový provoz není příliš silný, během dopoledne žádné migranty...

Automatická závlaha zkvalitní fotbalové hřiště v Třeběticích

Novým zavlažovacím systémem vybavila obec Třebětice u Dačic své fotbalové hřiště. To slouží fotbalistům FK Sokol Třebětice i dalším aktivním lidem z obce a jejího okolí. Na pořízení automatické závlahy travnaté plochy přispěla Třeběticím Nadace...

Landštejn a Vimperk se připojí ke Dnu architektury. Nachystají speciální prohlídky

Festival Den architektury se uskuteční o nadcházejícím víkendu po celé České republice. Na jihu Čech se k němu připojí i dvě významné památky - hrad Landštejn a zámek Vimperk.

Hemodialyzační středisko v jindřichohradecké nemocnici rozšířilo svoji kapacitu o šest lůžek

Zhruba o dvě třetiny byla rozšířena kapacita hemodialyzačního střediska v Nemocnici Jindřichův Hradec. Několikaměsíční rekonstrukce tohoto pracoviště přinesla šest nových a samozřejmě plně vybavených hemodialyzačních lůžek.

Prohlídku zámků si můžete o víkendu zpestřit koncerty

I poslední víkend v září můžete vyrazit na jihočeské památky za koncerty. Zajímavá vystoupení se uskuteční na zámku v Třeboni a ve Vimperku.

Stále ještě můžete navštívit výstavy v Jindřichově Hradci a Zlaté Koruně

Dvě zajímavé výstavy na jihočeských památkách skončí s příchodem října. Řeč je o výstavě sochařských děl Karla Pauzera a Hany Purkrábkové v Jindřichově Hradci a výstavě obrazů a plastik Petra Kohoutka ve Zlaté Koruně.

Po nárazu do betonového sloupku zemřel na jihočeských silnicích další řidič

Už dvaapadesátou oběť si letos vyžádaly jihočeské silnice. Stalo se tak po odpolední nehodě na silnici I/23 u obce Bednárec na Jindřichohradecku. Podle prvotního šetření řidič osobního vozidla nezvládl řízení.

I v malé obci se dá kvalitně sportovat

Zabírá setinu procenta plochy obce. Na každého obyvatele připadají čtyři metry čtvereční. Přesto do něj obec investovala 937 841 korun. Půl milionu korun pokryl příspěvek Nadace ČEZ, na zbytku se podílelo město Dačice a další dárci.

U Suchdola nad Lužnicí se srazil vlak s kamionem, řidič se zranil

Na železničním přejezdu u Suchdola nad Lužnicí na Jindřichohradecku se dnes nad ránem srazil projíždějící nákladní vlak s kamionem. Nákladní vůz prorazil již sklopené závory a narazil do jednoho z 18 vagonů, který po nárazu vykolejil.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.