neděle 19. ledna 2020 Doubravka

Muž, který způsobil tragickou dopravní nehodu, bude trestně stíhán

Devatenáctiletý řidič náklaďáku, který koncem června způsobil na Jindřichohradecku tragickou dopravní nehodu, bude trestně stíhán. Mladý muž se pravděpodobně nevěnoval řízení a v mírné zatáčce sjel do příkopu. Tam narazil do třech vzrostlých ovocných stromů. Spolujezdkyně na místě zemřela.

K tragické nehodě došlo 27. června krátce před čtvrtou hodinou ráno. „Řidič nákladního auta se při jízdě ve směru od Kardašovy Řečice na Jindřichův Hradec, přibližně 50 metrů před obcí Děbolín, pravděpodobně plně nevěnoval řízení auta. V mírné přehledné pravotočivé zatáčce zřejmě usnul, přejel do protisměru, sjel do silničního příkopu, kde pokračoval v jízdě po travnatém povrchu a s autem postupně narazil do třech vzrostlých ovocných stromů. Až nárazem do třetího stromu v pořadí se auto zastavilo,“ popsala tisková mluvčí policie Hana Millerová.

Jeho spolujezdkyně utrpěla vážná zranění. Těm bohužel na místě podlehla. „Policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování vydal včera usnesení o zahájení trestního stíhání podezřelého muže pro trestný čin usmrcení z nedbalosti, které si převezme v nejbližších dnech,“ dodala mluvčí. 

Foto pcr.cz

Štítky tragická dopravní nehoda, policie, Jindřichohradecko, trestní stíhání

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.