středa 21. října 2020 Brigita

Podnapilý řidič přišel o papíry, hlídka ho o čtyřicet minut později chytla znovu

Dopravní policisté v úterý kontrolovali řidiče, který řídil nákladní auto s přívěsem, na kterém přepravoval nezajištěný bagr. Hlídka muži dala dýchnout. Výsledek dechové zkoušky vyšel s výsledkem 0,50 promile. Na místě proto přišel o řidičák. Stejná hlídka dopravních policistů nevěřila vlastním očím, když o 40 minut později opět tohoto řidiče zastavila.

Jindřichohradecká hlídka muže zastavila v úterý krátce po jedné hodině odpoledne v ulici Rezkova. Pozornost na sebe upoutal nezajištěným bagrem, který převážel na přívěsu. „Řidič se podrobil dvěma dechovým zkouškám. Opětovně nadýchal nejméně 0,50 promile. S naměřenými hodnotami na místě souhlasil. Dopravním policistům měl sdělit, že v poledne vypil jedno jedenáctistupňové pivo Kozel,“ uvedla tisková mluvčí policie Hana Millerová. Hříšník tak na místě přišel o řidičák a byla mu zakázána další jízda. 

Stejná hlídka dopravních policistů nevěřila vlastním očím, když o čtyřicet minut později spatřila stejného řidiče, který opět řídil nákladní auto s nezajištěným bagrem. Tentokrát jeho cesta skončila v obci Děbolín. Provedená dechová zkouška vyšla se stejným výsledkem jako v prvním případě. 

Nepoučitelný řidič dostal na auto botičku. Celá věc byla předána ke správnímu orgánu. Muži teď hrozí pokuta ve výši 20 tisíc korun. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto Adéla Cinklová

Štítky kontrola, alkohol, policie, Jindřichohradecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.